بازدید کننده گرامی
لیست آخرین اخبار مرتبط با آموزش و مباحث علمی در ادامه آورده شده است

تاریخ انتشار خبر: 1396/6/29
قاتل آتنا اصلانی در اعترافات خود گفت: «دو سه روزی بود که با دیدن آتنا و طلاهایش وسوسه شده بودم. روز حادثه به مغازه‌ام آمد که آب بخورد و، چون کسی آنجا نبود، به طرفش رفتم. خواستم نقشه‌ام را اجرا کنم، اما او شروع کرد به فریاد زدن...


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/11
شهید مرتضی عطایی پس از رشادت های فراوان و چند بار مجروحیت های گوناگون، جانباز سرافراز مرتضی عطایی در ۲۱ شهریور ماه سال ۱۳۹۵ و همزمان با روز عرفه در منطقه لاذقیه به مقام رفیع شهادت نائل آمد و به یاران شهیدش پیوست.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/4
ولی‌الله رستمی‌نژاد، دستفروش عضو شوراى شهر خرم آباد مدعی شده که اعضای دیگر شورا علیه او "کارشکنی" کرده و او را از چرخه تصمیمات شهری کنار گذاشته‌اند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/11
سرلشکر باقری در بازدید از قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص): امروز فضای جمهوری اسلامی جزو امن‌ترین فضا‌ها در منطقه پرآشوب جنوب غرب آسیاست


تاریخ انتشار خبر: 1396/5/31
عملیات ویژه پهپادهای گردان «سیدالشهداء» مقاومت علیه مواضع داعش در بادیة الشام سوریه در انتقام خون شهدای اخیر این گردان بخصوص «شهید محسن حججی»


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/27
دبیر شورای مرکزی انضباطی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به بررسی عملکرد آیین نامه انضباطی دانشجویان علوم پزشکی گفت:کمتر از نیم درصد دانشجویان علوم پزشکی حکم انضباطی گرفته‌اند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/28
سازمان دانشجویان جهاد دانشگاهی قصد دارد همزمان با آغاز ثبت نام از ورودی های جدید دانشگاه ها، از دانشجویانی که علاقه مند به عضویت در سازمان دانشجویان هستند ثبت نام به عمل آورد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/28
رئیس گروه جامعه شناسی ورزشی واحد علوم و تحقیقات با بیان اینکه ایران تنها کشور دارای مقطع دکتری جامعه شناسی ورزشی است، از علاقمندی ورزشکاران مطرح، به تحصیل در این رشته خبر داد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/28
رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به جزئیات اقدام به خودکشی یک دانشجو از ساختمان این سازمان گفت: دانشجوی مذکور با حضور نماینده سازمان در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کرد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/28
پنج طرح کلان کشوری بعد از ظهر امروز در اجلاس سراسری مدیران دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور رونمایی می شود. یکی از این طرح ها راه اندازی اسنپ مهارتی فنی حرفه ای است .


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/28
بعداز سه ماه تعطیلی و سکوت نسبی این روزها سرو صدا و شور و هیجان بیشتری در محوطه و ساختمان‌ها و کلاس‌های دانشگاه‌ها شنیده می‌شود و محوطه مراکز آموزشی مملو از نودانشجویانی است که پس از گذراندن روزهای پر التهاب کنکور و استرس ناشی از اعلام نتایج آن اکنون ثمره تلاش خود را گرفته و با دنیایی از آرزو و امید که خود را برای شروع یک دوره تحصیلی دیگر با شرایطی متفاوت از مدرسه آماده می‌کنند. لذا دانشجویان جدید الورورد دانشگاه علم و صنعت نیز صبح امروز (سه‌شنبه) در این دانشگاه مورد استقبال و پذیرش قرار گرفتند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/29
رییس دانشگاه آزاد در نشست شورای رؤسای واحدها و مراکز این دانشگاه در استان فارس گفت: دانشگاه آزاد اسلامی باید در مقاطع کاردانی و کارشناسی با توجه به مزیت‌ها و نیازهای منطقه به سمت آموزشهای مهارتی و حرفه‌ای پیش رود و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری بازنگری برای ایجاد رشته‌های بین رشته‌ای مورد نیاز است.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/29
جشن دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه علم و فرهنگ به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه، روز ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه علم و فرهنگ با حضور مسئولان دانشگاه، اساتید، جمعی از هنرمندان و با استقبال پرشور دانش آموختگان و خانواده های ایشان برگزار شد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/28
رییس دانشگاه شاهد گفت: یکی از چالشی‌ترین مسائل پروژه‌های عمرانی،بحث تامین مالی این پروژه‌ها است و در این راستا در حال حاضر درگیر تامین منابع مالی برای پروژه‌های احداث دانشکده‌هایی هستیم که طراحی ساختمان آنها انجام شده است و تا پایان امسال کلنگ این دو پروژه زده می شود.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/29
رییس دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: برای نخستین بار طی انعقاد توافق نامه با یک مرکز دانشگاهی در کابل، ۲۰ دانشجوی خارجی جهت گذراندن دوره دو ساله و نیمه کارشناسی ارشد در دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد در رشته مدیریت خدمات بهداشتی پذیرش می شوند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/26
تعدادی از دانشجویان دوره دکتری دانشگاه‌های کشور در نشستی با سرپرست وزارت علوم مسائل و دغدغه‌های خود را در حوزه‌های مختلف آموزش عالی مطرح کردند که ابهام در آینده شغلی، بی توجهی به دانشجویان دکتری در آزمون‌های استخدامی، ضعف ارتباط دانشگاه و صنعت، طولانی بودن دوره سربازی، مشکلات مالی، عدم حمایت از طرح‌های پژوهشی دانشجویان، ضرورت تعهد اختیاری دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ها، ظرفیت بالای پذیرش دانشجوی دکتری در برخی دانشگاه‌ها، اجرای قانون سنوات و غیره از مهم‌ترین مباحث مطرح شده از سوی دانشجویان در این نشست بود.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/28
بعداز سه ماه تعطیلی و سکوت نسبی این روزها سرو صدا و شور و هیجان بیشتری در محوطه و ساختمان‌ها و کلاس‌های دانشگاه‌ها شنیده می‌شود و محوطه مراکز آموزشی مملو از نودانشجویانی است که پس از گذراندن روزهای پر التهاب کنکور و استرس ناشی از اعلام نتایج آن اکنون ثمره تلاش خود را گرفته و با دنیایی از آرزو و امید که خود را برای شروع یک دوره تحصیلی دیگر با شرایطی متفاوت از مدرسه آماده می‌کنند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/26
مدیرکل امور بانوان استانداری خوزستان با اشاره به امضای تفاهم‌نامه میان این اداره‌کل و پارک علم و فناوری خوزستان برای تأسیس کانون شکوفایی خلاقیت و نوآوری بانوان در اهواز، گفت: تلاش می‌کنیم مجوزهای لازم اخذ شوند تا ایده‌های بانوان به صورت کارشناسی بررسی شده و زمینه عملی کردن این ایده‌ها نیز فراهم شوند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/28
اجلاس سراسری مدیران دانشگاه فنی حرفه‌ای کشور امروز صبح با حضور سرپرست وزارت علوم، دکتر قبادیان معاون آموزش و پژوهش وزیر صنعت معدن تجارت، سفیر کره جنوبی و بسیاری از مسولان دانشگاهی در هتل المپیک تهران آغاز به کار کرد و قرار است در این اجلاس از اطلس دانشگاه فنی حرفه‌ای رونمایی شود.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/28
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در دیدار با دبیران شوراهای صنفی مرکزی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، شوراهای صنفی را مقبول‌ترین و مشروع‌ترین نهاد در سطح دانشگاه‌ها دانست که می‌توانند به نمایندگی از دانشجویان تصمیم‌گیری کرده و پیگیر مطالبات و خواسته‌های آنها باشند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/30
پس از این سخنرانی، نگرانی ها در مورد احتمال خروج آمریکا از برجام افزایش یافت. ترامپ در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه با توافق هسته ای ایران چه خواهد کرد، با بیانی قابل تامل گفت؛ « به زودی خواهید دید که با برجام چه خواهیم کرد».با این حال، هنوز بسیاری حتی متحدان اروپایی آمریکا نمی دانند که ترامپ قرار است چه تصمیمی در مور برجام اتخاذ کند؛ به طوری که وزیر خارجه آمریکا گفت که ترزا می، نخست وزیر انگلیس از ترامپ در مورد تصمیم وی در مورد برجام پرسیده است، اما ترامپ از پاسخ به او خودداری کرده است.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/30
مدتی است که خبرهای مربوط به بستن قراردادهای همکاری با شرکت های خارجی و همچنین دریافت خطوط اعتباری به تیتر یک رسانه ها تبدیل شده است. جذب سرمایه خارجی در شرایط فعلی که اقتصاد کشور دچار رکود است و منابع مالی داخلی برای سرمایه گذاری کافی نیست حرکتی بسیار مطلوب می باشد اما باید نیم نگاهی هم به خروج سرمایه از کشور داشته باشیم. آمارها نشان می دهند که در سال های اخیر حساب سرمایه منفی تر شده است. به راستی چه عواملی باعث افزایش میزان خروج سرمایه از کشور شده است؟


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/31
این پیمانه موضوعاتی همچون حرکت بازار مسکن به سمت خانه های ۵۰ تا ۷۰ متری، کاهش قیمت طلا به کمترین میزان ۴ هفته گذشته، ثبات نسبی دلار آمریکا در کانال 3800 تومان، قیمت نفت چشم به راه تصمیم اوپک، ترکیه قرارداد خرید 1.5 میلیون تن‌ گاز مایع از قطر امضا کرد، تحلیل بانک مرکزی استرالیا از اوضاع اقتصاد جهانی، پای دو وزیر به شورای پول و اعتبار باز شد، فورد تولید خود را کاهش می‌دهد و سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری گوگل در لیفت را در بر دارد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/31
افزایش احتمال اقدام نظامی ترکیه علیه اقلیم کردستان، هشدار جدی روسیه به آمریکا در مورد اقدام نظامی در شرق سوریه، برگزاری اولین انتخابات توسط کردهای سوریه، درخواست معاون رئیس جمهور آمریکا برای اتحاد جهانی علیه ایران و گفتگوی ترامپ و ترزا می درباره ایران از جمله مهم ترین تحولات و خبرهای خاورمیانه در 24 ساعت گذشته بوده اند. همچنین، اعلام اعزام نیروهای ترکیه به ادلب سوریه نیز از جمله خبرهای مهم بوده است.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/30
تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/29
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، فناوری اطلاعات باید رشد پنج برابری داشته باشد، پیشنهاد کرد نمایشگاهی دائمی برای ارائه خدمات ۵G در حوزه‌های مختلف ایجاد شده و همچنین اپراتورها حجم محدودی از اینترنت رایگان را در مکان‌های عمومی به مشترکان ارائه دهند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/26
بسیاری بر این باورند که با حضور گسترده ربات‌ها در بخش‌های مختلف جوامع، سرنوشتی نگران‌کننده در انتظار انسان‌هاست. ربات‌ها به سادگی از عهده مشاغلی که نیاز به هیچ‌گونه تجزیه و تحلیل انسانی ندارند، بر می‌آیند. آنها کدام مشاغل را از چنگ انسان‌ها در می‌آورند؟


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/28
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر این‌که نتایج نهایی پذیرفته‌شدگان آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 96 اعلام شد، گفت: داوطلبان برای اطلاع‌ از زمان ثبت‌نام به دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/29
کمپانی‌های تولیدکننده گوشی‌های هوشمند در طی سال‌های اخیر، رشد قابل‌توجهی را تجربه کردند و روزبه‌روز رقابت میان این شرکت‌ها بر سر اضافه کردن قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدید در محصولات خود، داغ‌تر از گذشته دنبال می‌شود.


تاریخ انتشار خبر: 1396/6/29
معاون توسعه فناوری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه سالانه ۱۵۰ هزار نفر از کشور خارج می‌شوند، گفت: با اقداماتی که بنیاد ملی نخبگان اجرایی کرده است در حال حاضر روزانه ۳ نخبه به کشور باز می‌گردند.