بازدید کننده گرامی
لیست آخرین اخبار مرتبط با آموزش و مباحث علمی در ادامه آورده شده است

تاریخ انتشار خبر:
​رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به مکانیزم‌های تشویقی برای ارتباط صنعت و دانشگاه گفت: قوانینی در مجلس وضع شده که از آنها، می‌توان به قانون رفع موانع تولید اشاره کرد که به دنبال تشویق تولیدکنندگان می‌باشد؛ صنعت ما اگر از این قوانین آگاه شود، دوان دوان به سمت دانشگاه می‌آید.


تاریخ انتشار خبر:
رئیس کمیسیون تخصصی علوم پایه شورای عالی عتف گفت: جایزه مصطفی(ص) اگر می‌خواهد سطح خود را به عنوان عالی‌ترین مرتبه جایزه دانشمندان مسلمان یا جایزه‌ای علمی در تمدن آینده نوین اسلامی حفظ کند، باید حریم خود را پاس بدارد؛ عنوان این جایزه باید به عنوان یک جایزه بی‌نظیر حفظ شود.


تاریخ انتشار خبر:
مشاور عالی سازمان سنجش از تمدید مهلت ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی فنی‌وحرفه‌ای موسسات غیردولتی و غیرانتفاعی خبر داد و گفت: به منظور فراهم کردن تسهیلات لازم برای آن دسته از داوطلبان متقاضی، مهلت ثبت‌نام در این آزمون تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه، سوم خردادماه تمدید شد.


تاریخ انتشار خبر:
رئیس دانشکده مهندسی معدن دانشگاه امیرکبیر گفت: می‌توان به جرات گفت میلیون‌‌ها شغل وابسته به تولیدات معدنی است و معدن به طور غیرمستقیم در اقتصاد صنعت کشور دخالت دارد؛ با این که معدن مادر شغل‌هاست، اما در عین حال مظلوم واقع شده است.


تاریخ انتشار خبر:
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش گفت: داوطلبانی که تاکنون موفق به ثبت‌نام در دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی ـ غیرانتفاعی نشده‌اند تا ساعت ۲۴ امشب برای ثبت‌نام مهلت دارند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/2
معاون فرهنگی وزارت علوم گفت: برنامه انتخاباتی دانشگاه‌ها در دو هفته مانده به انتخابات به اوج خود رسید، برنامه هایی که مجوز دریافت نکردند تعداد قابل توجهی نبودند و صدها برنامه برگزار شد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/2/31
اداره تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در نظر دارد در چهارمین روز از هفته خوابگاه­ها در برنامه غذایی ناهار و شام دانشجویان، غذاهای سالم به همراه سبزیجات، میوه جات و لبنیات بگنجاند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/5
رئیس سازمان امور دانشجویان از اختصاص درآمد حدود ۱۴ تا ۱۵ میلیارد تومانی حاصله از پرونده دانشجویان بورسیه مستنکف خارج از کشور به پیشرفت دانشگاه های درحال توسعه خبر داد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/1
سازمان امور دانشجویان با توجه به تقارن امتحانات دانشجویان با ماه مبارک رمضان دستورالعملی را به دانشگاه ها ابلاغ کرده و خواستار ارایه خدمات مطلوب به دانشجویان شد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/2
هفته خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های وزارت علوم از فردا چهار شنبه ۳ خرداد ۹۶ با شعار کلی «سرای مطلوب دانشجویی: عرصه مسئولیت پذیری و مشارکت جویی» برگزار می شود.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/5
معاون آموزشی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به تکلیف قانونی وزارت بهداشت برای برگزاری دوره تکمیلی تخصصی علوم آزمایشگاهی و توانمندسازی دانش‌آموختگان دوره‌های تخصصی این رشته گفت: در تنظیم آیین‌نامه اجرایی این قانون از نظرات صاحبنظران در گروه‌های مرتبط بهره‌برداری شده و مسلما برگزاری این دوره‌ها زمینه‌های ارتقای کیفیت خدمات در حوزه علوم آزمایشگاهی را فراهم می‌کند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/5
دبیرخانه شورای آموزش پزشکی و تخصصی و دبیرخانه شورای آموزش علوم پایه پزشکی، بهداشت و تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی اطلاعیه‌ای بر لزوم طی‌کردن دوره تکمیلی تخصصی برای توانمندسازی متخصصین رشته‌های علوم آزمایشگاهی تاکید کرد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/4
مشاور عالی سنجش آموزش کشور از ثبت‌نام بیش از 195 هزار داوطلب برای پذیرش در دوره‌های کاردانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات غیردولتی خبر داد و گفت: نتیجه نهایی پذیرش در این دوره‌ها دهه آخر شهریور ماه جاری اعلام خواهد شد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/3
رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین گفت: بر طبق اساس‌نامه باید در آینده نزدیک 50 درصد دانشجویان دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) از میان دانشجویان غیرایرانی باشند از این رو باید تلاش‌ها به این سمت گسیل شود.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/2
پنجمین جشنواره فرهیختگان و مراسم سی‌وپنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر علی‌اکبر ولایتی رئیس هیات مؤسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر نوریان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی آغاز به کار کرد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/5
«خوابگاه» خانه دوم دانشجویانی است با ترک شهر و خانواده وارد زندگی جمعی و همنشینی با فرهنگ‌های متنوع شده‌اند تا برای آینده‌ای روشن تلاش کنند و درس بخوانند. اینکه زندگی در این خانه دوم و در کنار جمعی که از یک خانواده و فرهنگ نیستند گاه تضادهایی را برای افراد به وجود می‌آورد طبیعی و قابل درک است اما آنچه تحمل این مسائل را مخصوصا برای دانشجویانی که نخبگان این کشور به شمار می‌روند و با کسب رتبه بالا در بهترین دانشگاه‌های کشور پذیرفته شده‌اند دشوار می‌سازد کمبود امکانات و شرایط رفاهی است که بعضا دانشجویان این امکانات محل سکونت را در شأن خود نمی‌بینند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/1
به دنبال درگیری روز گذشته بین دانشجویان دو تشکل دانشگاه امیرکبیر که بر اثر نصب پوستر یکی از مسئولین سابق کشور و شادی دانشجویان به دنبال پیروزی دکتر روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اتفاق افتاد، رئیس این دانشگاه از تشکیل هیات منصفه‌ای به منظور رسیدگی به شکایات دانشجویان خبر داد و گفت: درگیری بین دانشجویان دو تشکل در این هیات رسیدگی و به شکایات مطروحه پاسخ داده می‌شود.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/5
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه بوعلی‌سینا گفت: دعوت از مبلغان برای حضور در خوابگاه‌های دانشجویی و مسجد دانشگاه در راستای برگزاری محافل انس با قرآن کریم، اقامه نماز جماعت، تبیین مباحث تبلیغی و برنامه‌های دیگر، فرصتی مناسب برای بهره‌مندی دانشجویان از برکات معنوی ماه رمضان است.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/1
نشست های تخصصی مسئولان واحد علوم و تحقیقات و فدراسیون بین المللی ورزش‌های الکترونیک با هدف راه اندازی آکادمی ورزش‌های الکترونیک، تشکیل کرسی آموزش ورزش‌های الکترونیک و برگزاری مسابقات جهانی دانشگاه‌ها در زمینه ورزش های الکترونیک به میزبانی واحد علوم وتحقیقات برگزار شد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/3
اختتامیه‌ مرحله استانی ششمین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویی در استان کهگیلویه و بویراحمد امروز چهارشنبه، سوم خرداد با حضور تیم­های دانشجویی از دانشگاه­های مختلف استان در سالن دکتر کنعانی علوم پزشکی یاسوج برگزار و تیم‌های راه‌یافته به مرحله منطقه‌ای معرفی شدند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/6
من برای منصوریان احترام زیادی قائل هستم ولی بدون‌شک آدم باید یه حرفی بزنه که در موردش سند و مدرک داشته باشه... حداقل خودش حرفش رو باور داشته باشه، همین چندوقت پیش برنامه 90 یه نظرسنجی در مورد طرفداری تیم‌های لیگ برتری گذاشت که اونا نصف ما بودن (لبخند می‌زنه) این نتیجه رای‌گیری و حضور خودشون توی برنامه فردوسی‌پور بود. جدا از این بارها AFC در این مورد نامه داده و بیانیه صادر کرده و هر بار پرسپولیس پرطرفدارترین و پرتماشاگرترین تیم آسیا اعلام شده.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/5
رصد‌خانه «تابناک» ‌خبرهایی‌ برای مخاطبان آماده می‌کند که غیررسمی هستند یا اینکه کمتر از اهمیت خود، مورد توجه قرار می‌گیرند؛ تیترهایی مانند: واکنش ضرغامی به سخنان موحدی کرمانی/آمار تاخیر پروازها بالاخره افشا شد/ درخواست محاکمه متخلفان انتخابات/ بازداشتی‌های انتخابات آزاد شدند/ امام جمعه اصفهان: اجازه نمی‌دهیم رقاصه‌ها بعد از انتخابات جشن بگیرند و... رصد‌خانه امروز تابناک را تشکیل می‌دهند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/5
تصاویر با شما سخن می گویند؛ تصاویری بی روتوش با سخنانی بی روتوش‌تر؛ می‌خواهیم با بخش خبری «فوتونیوز»، مقامات با شما بی روتوش و رودررو سخن بگویند. از این پس، عصرگاه هر روز با «فوتو نیوز» تابناک، حرف و سخن مقامات داخلی و خارجی را به عکس بی روتوش‌شان الصاق می‌کنیم، تا بهتر بدانیم چه کسی حرف زده و از چه سخن گفته است. کوتاه و مختصر؛ به احترام وقت شما و فرصتی که برای دانستن می‌گذارید.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/5
جدیدترین اخبار گوناگون را در «تابناک با تو» از دست ندهید. در این سایت شما هر روز گزید‌ه‌ای از آخرین اخبار پیرامون موضوعات خانواده، سلامت و بهداشت، سرگرمی و دانستنی‌ها، آشپزی، فیلم و عکس‌هایی از سراسر جهان، دکوراسیون و ... را دنبال خواهید کرد. همچنین «تابناک باتو» هر روزه آماده‌ است، مطالب ارسالی شما را نیز ـ متناسب با موضوعات نامبرده ـ‌ در سایت منتشر کند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/6
مطمئنا دردنیای پرتلاطم امروزی، یکی از موضوعاتی که می تواند جوامع بشری را از اختلافات شخصی و جمعی مصون بدارد، «آشنایی با حقوق متقابل افراد با یکدیگر و قانون» است که مهمترین اثر این آشنایی و آگاهی را می توان در پیشگیری از وقوع بسیاری از مشکلات حقوقی دانست؛ بنابراین، امروز تلاش داریم تا موضوع «اختلاف بر سر پارکینگ اپارتمان ها» را بررسی کنیم.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/2
پروفسور استیون هاوکینگ (Stephen Hawking) باز هم هشدار خود را تکرار کرده است که بقای انسان به پیدا کردن خانه‌ای تازه در فرای کره‌ی زمین بستگی دارد. او معتقد است که ما باید جستجو برای سکونت در سیارات دیگر را از همین حالا، شروع کنیم. او گفت: «من به شدت معتقدم که ما باید جستجوی سیارات جایگزین را برای سکونت احتمالی، آغاز کنیم.»


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/2
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات سرطان دانشگاه علوم پزشکی تهران ضمن تشریح آخرین وضعیت برنامه ملی کنترل سرطان،‌ گفت: ایران به‌عنوان یکی از کشورهایی که با سرعت زیاد در حال رسیدن به اهداف کنترل بیماری‌های غیرواگیر است، از حمایت‌ها و مشاوره‌های سازمان بهداشت جهانی بهره می‌برد.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/3
چهارمین همایش بین‌المللی نقشه‌برداری مغز ایران مانند سال های گذشته با حضور تعدادی از برجسته ترین دانشمندان علوم اعصاب جهان در سالن همایش های ابوریحان دانشگاه شهید بهشتی‌ 3-5 آبان ماه سال 1396 برگزار میشود.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/2
زمانیکه یک کاربر با استفاده از گزینه‏ بازیابی گذرواژه، درخواست بازیابی گذرواژه را صادر می‏‌کند، وردپرس یک کد محرمانه تولید و آن را برای آدرس ایمیل کاربر (که در پایگاه داده ذخیره شده) ارسال می‏کند.


تاریخ انتشار خبر: 1396/3/4
محققان دانشکده مهندسی جاکوب در دانشگاه کالیفرنیا، یک ابزار نقشه برداری مغز مبتنی بر شبکه الکترود را برای جراحی مغز توسعه دادند که استفاده از آن به مراتب آسان‌تر بوده و هم بسیار دقیق است.