خبر شماره: 1990 | تاریخ انتشار: سه شنبه 1398/6/5 - ۱۳:۱۲ | بازدید 624 | نویسنده : الهام بهرامی

پزشکی بدون کنکور

پزشکی بدون کنکور

اگر از داوطلبان رشته علوم تجربی درباره علت انتخاب این رشته بپرسیم به جرأت می توان گفت که بیش از نیمی از آنها رویای پزشک شدن را در سر می پرورانند. رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در گروه علوم تجربی از جمله رشته هایی هستند که علیرغم سختی ها و مشقت های فراوان، همواره در صدر لیست پرطرفدارترین رشته های تحصیلی بوده اند. بسیاری از افرادی که رشته علوم تجربی را انتخاب می کنند به این امید که پا به عرضه پزشکی بگذارند، حتی از بدیهی ترین سختی ها و مشکلات این راه اطلاع چندانی ندارند. اینکه موفقیت در این رشته ها خلق و خوی خاص خود را می طلبد، اینکه پس از قبولی در رشته های پزشکی با حجم عظیمی از دروس سخت و طاقت فرسا مواجه می شویم، اینکه طول دوران تحصیل در رشته های پزشکی نسبت به سایر رشته ها بیشتر بوده و با توجه به پیچیدگی مباحث مطرح شده در این رشته ها، شرایط برای شخص فرسایشی می شود، همه و همه مشکلاتی هستند که پس از قبولی در رشته های پزشکی با آنها مواجه می شویم.

                                                                               پزشکی بدون کنکور

اما اولین و شاید بزرگترین مشکل برای دستیابی به این آرزو، همان قدم اول یعنی قبولی در کنکور می باشد. چه بسیار دانش آموزانی که سخت برای این مهم تلاش کرده اند اما نتوانسته اند از سد کنکور با موفقیت عبور کنند. چه بسا افرادی که دو یا چند سال از عمر خود را صرف آمادگی کنکور کرده اند اما در نهایت مجبور به انتخاب و تحصیل در رشته های سطح پایین شده اند. علاوه بر این، هر ساله شاهد افزایش اضطراب، استرس، افسردگی و حتی خودکشی در میان دانش آموزانی هستیم که برخلاف تصور خود و علیرغم تلاش فراوان نتوانسته اند به نتیجه مطلوب برسند.

برخی دیگر، برای رهایی از این وضعیت، راه های دیگری را امتحان می کنند. راه هایی که ممکن است به دلیل هزینه بر بودن برای همگان امکان پذیر نباشد. تلاش برای قبولی پزشکی در خارج، آگاهی از شرایط بورسیه پزشکی، پرس و جو و یافتن بهترین، مناسب ترین و کم هزینه ترین کشورها برای تحصیل در رشته پزشکی نظیر کشورهای ترکیه، دانمارک، روسیه، آلمان، ایتالیا، سوئد و فنلاند، و مهاجرت های تحصیلی از جمله راه هایی هستند که توسط برخی خانواده ها امتحان می شوند. هر چند ممکن است شاهد موفقیت هایی در این زمینه باشیم اما مهاجرت و تحصیل در کشورهای خارجی با خود ریسک زیادی را به همراه دارد. اگر از مسائل مادی و هزینه های کلان بگذریم، این موضوع می تواند هزینه های معنوی بسیاری را نیز بر خانواده ها و دانش آموزان تحمیل کند. فرستادن یک جوان هجده یا نوزده ساله به یک کشور بیگانه، دوری از خانه و خانواده، رویارویی با محیط و فرهنگ و افراد جدید، احساس تنهایی و غربت و احتمالاً عدم توانایی در برقراری ارتباط موثر و سازنده از جمله مواردی هستند که فرد را تحت فشارهای روحی و روانی قرار داده و گاهی می بینیم که فرد برای رهایی از این فشارها، اشتباهات بزرگتری را مرتکب می شود.

پزشکی بدون کنکور، مسیری است که سعی می کند همان قدم اول را برای شما تسهیل کند. در این مسیر، تلاش بر این است که با گذشتن از مانع بزرگی به نام کنکور، شما را تا رسیدن به رویاهایتان همراهی کند. استاد سلام در این مسیر کنار شماست.

جهت ثبت نام در پزشکی بدون کنکور و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های زیر درتماس باشید:

02177361009 و یا به ایمیل ostadsalam.ir@gmail.com اطلاعات خودتان را برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم

امتیاز شما به این مطلب

امتیاز 5 از 3 رای

درباره نویسنده


الهام بهرامی

از اراک هستم و به صورت دورکاری با استادسلام همراهم، همه ساعتهام با اتفاقات سایت، رنگی شده: خوشرنگ، کارم را دوست دارم، شخصیت های ارزشمند شما استادها و علاقه مندان مسیر یادگیری هم همیشه علاقه ام را به کارم بیشتر می کند

نظر کاربرها

دوره ها و کلاس های آموزشی مشاهده همه

دوره جامع React.js مخصوص به بازار ک ...
شروع از:
روزهای شنبه و چهارشنبه ساعت 17 ...
هزینه: 1500000 تومان
پرداخت اولیه: 90000 تومان
مشاهده و ثبت نام
فتوشاپ مقدماتی
شروع از:
روزهای زوج از ساعت 16 الی 18
هزینه: 40000 » 36000 تومان (%10)
پرداخت اولیه: 2200 تومان
مشاهده و ثبت نام
دوره طراحی سایت Front-end
شروع از:
روز های سه شنبه و پنجشنبه ساعت ...
هزینه: 85000 » 72300 تومان (%15)
پرداخت اولیه: 4400 تومان
مشاهده و ثبت نام
دوره آموزش مقدماتی برنامه نویسی پای ...
شروع از:
یک شنبه ها - مدت زمان هر جلسه ...
هزینه: 700000 » 560000 تومان (%20)
پرداخت اولیه: 33600 تومان
مشاهده و ثبت نام
x
تماس با ما