خبر شماره: 2003 | تاریخ انتشار: يکشنبه 1398/10/8 - ۱۱:۴۰ | بازدید 215 | نویسنده : الهام بهرامی

ویژگی یک دانش آموز مطلوب از زبان استاد سلام

ویژگی یک دانش آموز مطلوب از زبان استاد سلام

دانش آموز خوب کیست؟

بیش از هر چیز ، معلمان می خواهند شاهد رشد و پیشرفت دانش آموزان خود باشند. آنها می دانند که کلاس درس آنها مملو از شاگردان بسیاری با سطوح مختلف توانایی است و فقط دوست دارند که هر دانش آموز نسخه های بهتری از خود نشان دهد.

وظیفه معلم این است که آموزش های مختلف درس را در کلاسهای تدریس خصوصی و عمومی برای ارائه به دانش آموزان با نیازهای فردی متفاوت برآورده کند، معلمان برجسته برای عملی کردن این امر آموزش ها و دوره های تخصصی را گذرانده اند.

اگرچه تدریس خصوصی یا آموزش در کلاس، بسیار مؤثر و مهم است ، اما تنها مسئولیت معلم نیست. از این گذشته ، معلمان نهایتا نمی توانند کنترل کنند که دانش آموزان چقدر تلاش می کنند. معلمان آنجا هستند که راهنمایی کنند تا دانش آموز عملکرد مناسب تری از خود نشان دهد.

دانش آموزان باید آمادگی کسب دانش را داشته باشند و بیشترین تلاش خود را برای استفاده از آنچه در زندگی می آموزند ، به کار گیرند. هر دانش آموز مدرسه را به طور متفاوتی تجربه می کند ، اما هر یک از آنها می توانند در صورت تلاش ، دانش خود را بهبود بخشیده و عالم تر شوند. تبدیل شدن به یک دانش آموز برجسته می تواند شما را در هر زمینه مدرسه ، از روابط با معلمان گرفته تا دانشگاهیان ، بسیار موفق تر کند

اگر فرصتی برای پیشرفت در زندگی شما وجود دارد این استراتژی ها به شما کمک میکند تا به یک داشن آموز برجسته تبدیل شویدو از این فرصت بهره مند شوید

در کلاس درس سوال بپرس

دانش آموز خوب
دانش آموز خوب

اگر چیزی را درک نکردید ، از معلم کمک بخواهید . معلم ها به همین دلیل در آنجا هستند. وقتی حتی در جلسه تدریس خصوصی ریاضی هستید، هرگز از طرح سؤال نترسید و یا خجالت نکشید ، بدون شک در زندگی اینگونه یاد می گیرد و در همه مراحل زندگی با این ترس روبرو هستید. شانس زیادی وجود دارد ، که چندین دانش آموز دیگر نیز همین سؤال شما را داشته باشند. جرآت داشته باشید و بپرسید

مثبت اندیشی

برای یادگیری هر درسی مثبت فکر کن

معلمان دوست دارند با دانش آموزانی که امیدوار و مثبت هستند کار کنند. داشتن نگرش مثبت به طور مستقیم بر یادگیری شما تأثیر خواهد گذاشت. وقتی با معلم خصوصی زبان نشستید و درس میخوانید با لبخند و با نشاط بنشینید و از غمگینی و استرس دوری کنید. اگرچه همیشه روزهای بد و موضوعاتی که از آنها لذت نمی برید وجود خواهد داشت ، مهم است که اجازه دهید مثبت بودن به همه کارهایی را که انجام می دهید نفوذ کند. این باعث می شود مدرسه برای شما لذت بخش تر شود و موفقیت را آسان تر کسب کنید. در مقاله چقدر خوشبین هستید میتوانید میزان مثبت اندیشی خود را بسنجید، صحبت های منفی و غرولندهای معمول را فراموش کنید، افرادی که کمتر اظهار استرس می کنند در حالت کلی از هر موضوعی لذت بیشتر میبرند

رعایت معیارها

در کلاس درس، مسیرها را دنبال کنید

انجام دستورالعمل های کلاس و مدرسه جنبه اساسی برای دانش آموز خوب بودن است، انجام ندادن این کار منجر به اشتباه و کسب نمرات ضعیف می شود. همیشه وقتی معلم دستورالعمل می دهد و چیزی را توضیح می دهد ، به خصوص درس جدید ، همیشه به دقت گوش فرا دهید و یادداشت های کاملی از کلاس را یادداشت کنید. حداقل دو بار دستورالعملهای مکتوب را بخوانید و اگر هنوز آن را نگرفتید ، توضیح بیشتر بخواهید.اگر معلم به دلایل مختلف برای مبحثی کمتر وقت صرف می کند، همه انتظار را سمت او نبرید شما خودتان مسئول زندگی خودتان هستید، بیشتر بخوانید و تحقیق کنید، شکایت نکنید.

تکالیف کلاس درس را جدی بگیرید

تکالیف کلاس درس یا تکالیف کامل

هر تکلیف درسی باید به بهترین شکل ممکن انجام شود و به موقع به معلم تحویل داده شود.در غیر این صورت شما فرصت های مهم یادگیری را از دست می دهید و نمره شما پایین می آید. برای جلوگیری از یادگیری شکاف ها و نمرات ضعیف ، تکالیف خانه را بدون توجه به زیاد بودن آنچه انجام می دهید انجام دهید. ممکن است سرگرم کننده نباشد ، اما این یک بخش اساسی در مدرسه و یادگیری است که دانش آموزان عالی از آن به آسانی نمیگذرند .

تمرین و تکرار مداوم

بیشتر از آنچه لازم است انجام دهید

بهترین دانش آموزان فراتر از فراتر می روند و اغلب بیشتر از حداقل تلاش می کنند. اگر معلم 20 تمرین می دهد ، 25 تمرین پیدا میکنند و انجام می دهند. آنها به دنبال فرصت های یادگیری هستند و از یادگیری هیجان زده هستند. سعی کنید در مورد ایده هایی که شما را متمایز می کنند ، تحقیقات بیشتری انجام دهید ، روش های خاص خود را برای تمرین پیدا کنید و از معلم بخواهید که فرصت های اضافی برای دانش آموزان بهتر قائل شود.حتی برای شما تدریس خصوصی ریاضی در کلاس های فوق برنامه بگذارند و از ایده های شما در حل مسائل استقبال کنند.

منظم باشید

برای درس خواندن، یک روال منظم داشته باشید

یک روال ساختار یافته بعد از مدرسه می تواند به شما در حفظ تمرکز دروس در خانه کمک کند. روال شما باید شامل یک زمان و مکان مشخص برای کارهای خانه و مطالعه باشد که می توانید هر روز روی آن حساب کنید. هدف این است که حواس پرتی را به حداقل برسانیم و تعهد خود را در اولویت بندی انجام تکالیف نسبت به سایر فعالیتها قرار دهیم. روال آمادگی هر روز صبح برای مدرسه نیز می تواند مفید باشد.

تعیین اهداف

اهداف را تنظیم کنید

همیشه باید اهداف بلند مدتی را برای خود تعیین کنید که هم برای یادگیری کوتاه مدت و هم طولانی مدت کاربرد دارد. این که آیا یکی از اهداف شما ورود به دانشگاه است یا فقط می خواهید در آزمون آینده نمره خوبی کسب کنید ، مهم است که خودتان هدایت موفقیت های خود را انجام دهید. اهداف به شما کمک می کنند تا تمرکز خود را در طول آموزش حفظ کنید به طوری که همیشه به یاد داشته باشید که به چه دلیل تلاش می کنید.

تمرکز

تمرکز داشتن را جدی بگیرید

دانش آموزان خوب می دانند که چگونه باید در مقابل حواس پرتی متمرکز شوند. آنها می دانند که آنها مسئول یادگیری خود هستند و اجازه نمی دهند افراد یا موقعیت های دیگر سر راه آنها بایستند. آنها تحصیل در دانشگاه ها را در اولویت قرار می دهند و دیدگاههای خود را بر اهداف آموزشی بلند مدت خود تنظیم می کنند.

سازماندهی کنید

سطح سازمانی شما به طور مستقیم بر میزان موفقیت شما در مدرسه تأثیر می گذارد. سعی کنید وسایل و کوله پشتی خود را مرتب نگه دارید و همچنین تمام تکالیف مهم را در برنامه ریز یا دفترچه یادداشت ضبط کنید. تا مدیریت مدرسه آسان تر شود، ممکن است نظم فکری شما با دیگران متفاوت باشد اما حتما یک نظمی در فکرتان داشته باشید.

مطالعه کنید

بخوان بخوان بخوان

دانش آموز خوب
دانش آموز خوب

دانش آموزان خوب اغلب کتاب خوان های حرفه ای هستند. خواندن پایه و اساس یادگیری است. خوانندگان قوی همیشه با انتخاب کتابهایی که سرگرم کننده و چالش برانگیز باشند ، به دنبال فرصت هایی برای افزایش تسلط و درک خود هستند. اهداف خود را تعیین کنید و درک خود را هنگام خواندن بررسی کنید تا فوراً مهارت خواندن خود را بهبود ببخشید. درس خواندن به تنهایی نمره شما را خوب می کند ولی مطالعه و دیدن فیلمهای آموزشی و شرکت در کلاس آنلاین و یا دیدن فیلم های علمی سطح درک شما را بالا میبرد تا هر موضوعی را بهتر درک کنید.

مطالعه کردن

سخت مطالعه کنید

توسعه مهارتهای مطالعه راهی عالی برای بهترین دانش آموزانی است که شما می توانید جزء آنها باشید. یادگیری با ارائه اطلاعات شروع نمی شود و به پایان نمی رسد - اگر می خواهید فرصتی برای به یاد آوردن آن داشته باشید ، اگر می خواهید اطلاعات جدید را به حافظه بلند مدت خود تغییر دهید. مطالعه عمقی مفاهیم به مغز شما کمک می کند تا اطلاعات بتوانند به طور کامل تبلور پیدا کنند.اگر سخت یاد میگیرید باید هر مطلب را در فواصل زمانی مختلف و منظم بخوانید، اول یک ساعت پس از آموزش اولیه، بعد فردا دوباره بخوانید، شب هنگام خواب بخوانید، دو روز بعد بخوانید و یک هفته بعد باز مرور کنید با این روش، مطالب به حافظه بلند مدت ما میروند، مثل زیاد خواندن زبان انگلیسی در دوران مدرسه و همزمان رفتن به کلاس خصوصی زبان و ...

شرکت در چالش ها

در کلاس درس وارد چالش ها شوید

یاد بگیرید که احساس راحتی کنید و خود را به چالش بکشید. این امر میتواند سبب افزایش اعتماد به نفس شما شود.پس آن را جدی بگیرید، وقتی معلم داوطلب برای حل مسئله میخواهد حتی اگر بلد نیستید حل کنید پای تخته بروید، باور کنید اینکار از همه لحاظ باعث رشد شما میشود.

معلم خصوصی

یک معلم خصوصی خوب بگیرید

اگر متوجه ضعف خود در بخشی از یک درس و یا کل درس شدید و دیدید که در آن بیش از حد مبارزه می کنید ، راهنمایی گرفتن از یک معلم خصوصی آن هم از استادسلام با نظارت کامل، ممکن است بهترین انتخاب شما باشد. تدریس خصوصی می تواند به شما کمک کند که درک دوره ها و مفاهیم دشوار برایتان آسانتر شود، شاید معلمی دیگر بتواند بهتر به شما یاد دهد و نحوه بیان او برای شما قابل درکتر از معلمتان باشد، این مقاله بر اساس مرور رفتارهای شاگردان در کلاسهای خصوصی استادسلام تهیه شده و مطالعه شده و بهترین روشها را با سفارشات به جای معلم های با تجربه استادسلام، به شما پیشنهاد دادیم

برای داشتن یک تدریس خصوصی خوب از معلم خود بخواهید درمیخوام تدریس خصوصی کنم همراه ما باشند

منبع

راه های ارتباط با ما: ایمیل ارتباطی:ostadsalam.ir@gmail.com شماره تماس:02128428139-02128428914

امتیاز شما به این مطلب

امتیاز 5 از 4 رای

درباره نویسنده


الهام بهرامی

از اراک هستم و به صورت دورکاری با استادسلام همراهم، همه ساعتهام با اتفاقات سایت، رنگی شده: خوشرنگ، کارم را دوست دارم، شخصیت های ارزشمند شما استادها و علاقه مندان مسیر یادگیری هم همیشه علاقه ام را به کارم بیشتر می کند

نظر کاربرها

 • سجاد
   مطلب جالبی بود
 • نیلوفر
   دانش آموز خوب بودن الگویی برای انسان خوب شدن هست. جالب بود بخصوص قسمتی که کمک میکنه دل و جرات بیشتری داشته باشیم
 • نیلوفر
   دانش آموز خوب بودن الگویی برای انسان خوب شدن هست. جالب بود بخصوص قسمتی که کمک میکنه دل و جرات بیشتری داشته باشیم
 • نیلوفر
   دانش آموز خوب بودن الگویی برای انسان خوب شدن هست. جالب بود بخصوص قسمتی که کمک میکنه دل و جرات بیشتری داشته باشیم
 • نازنین
   دانش آموز خوب بودن خیلی هم سخت نیست با این تکنیک ها راحت میشه به دستش آورد . ممنون بابت این مطلب عالی
 • نازنین
   دانش آموز خوب بودن خیلی هم سخت نیست با این تکنیک ها راحت میشه به دستش آورد . ممنون بابت این مطلب عالی

دوره ها و کلاس های آموزشی مشاهده همه

طراحی وب بدون کدنویسی دانشگاه تهران

شروع از:
روز اول: پنجشنبه 23 اسفند 97 ( ...
هزینه: 1400000 » 700000 تومان (%50)
پرداخت اولیه: 42000 تومان
مشاهده و ثبت نام

کلاس فتوشاپ دوره مقدماتی

شروع از:
از شنبه تا پنجشنبه ساعت 5 تا 7 ...
هزینه: 500000 تومان
پرداخت اولیه: 30000 تومان
مشاهده و ثبت نام

کلاس فتوشاپ مقدماتی تا پیشرفته Phot ...

شروع از:
پنجشنبه ها 18-16 سه شنبه ها 1 ...
هزینه: 250000 » 225000 تومان (%10)
پرداخت اولیه: 13500 تومان
مشاهده و ثبت نام

کلاس زبان آلمانی

شروع از:
سه روز زوج یا فرد عصرها هر رو ...
هزینه: 350000 تومان
پرداخت اولیه: 21000 تومان
مشاهده و ثبت نام
x
تماس با ما