خبر شماره: 2013 | تاریخ انتشار: يکشنبه 1399/1/31 - ۱۸:۰ | بازدید 125 | نویسنده : نغمه عقیلی

حال و هوای استاد سلام در روزهای قرنطینه خانگی

شرح حال کلی قرنطینه خانگی کنونی و دورکاری در سالی که گذشت

استادسلام و قرنطینه خانگی

باید تجربه های حال و هوای استاد سلام در روزهای قرنظینه خانگی را بنویسیم، شاید براتون جالب باشه ببینید تیمی که از قدیم هم به دورکاری عادت داشته و با نظرات مخالف و منتقد زیادی روبرو بوده حالا با افتخار بدون هیچ مشکلی داره از پس این تعداد کار بر میاد، البته نه فقط تیم ما بلکه خیلی از شرکت های نرم افزاری می توانند به این سبک دورکاری کار کنند. امروز میخوایم از اتفاقاتی که این مدت توی استاد سلام افتاد براتون بگیم.

سالی که گذشت پر از فراز و نشیب بود. برای همه اقشار و اصناف. خیلی بالا و پایین ها را تجربه کردیم. قیمت نفت, بنزین,ارز,سکه و طلا و .... مدام در حال تغییرات بود، تا آمدیم به خودمان بجنبیم و تبریک عید بگوییم سیل آمد، بعد بنزین بعد هواپیما بعد ... بعد و بعد رمز پویا هم که کم اذیتمان نکرد ولی با همه ی مواردی که خدمتتان آوردم و نیاوردم باز بودیم،در کنارتون. براتون دوره های آموزشی برگزار کردیم، برای خرید پکیج های یکساله و شش ماهه تخفیف گذاشتیم و سعی کردیم در ویترین استادسلام به برند سازی شخص شما کمک کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ویترین سایت اینجا همراه ما باشید.

استادسلام
استادسلام

به ما زنده به آنیم که آرام نگیریم

گاها تماس هایی داشتیم مبنی بر اینکه در گوگل استادسلام جایگاهش و از دست داده و نگران بودید اما با قدرت بهتون گفتیم نگران نباشید باز هم کنارتون هستیم و تلاش میکنیم به جایگاه اولیه برگردیم، البته ما این رو میدانیم که در همه این سالها خود برند سایت استادسلام در حال تقویت بوده و هست، حتی اگر جایگاه گوگل خوب نداشته باشیم باز هم بازدید سایت کم نبوده و مشتری های وفادار ما و شما استادها را دنبال می کنند و معرفی می کنند. خلاصه روی سایت تغییرات زیادی دادیم بسیار مورد حملات متفاوت نرم افزاری از هر سمت بودیم، سایت را جراحی هم کردیم و هر عمل جراحی نیازمند دوران نقاهت هست و تغییرات بزرگی که روی سایت ایجاد کرده بودیم سبب این فراز و نشیب ها شد. بهتون اطمینان خاطر دادیم که مثل همیشه بهترین باشیم و به قولمان وفادار ماندیم، البته حتما باز هم عمل های جراحی بزرگی خواهیم کرد، اما هر بار باز خیل بیشتری از استادها، دانش آموزان و مدارس و ناظم ها را داریم که به بودنمان امیدوارند و به ما اطمینان بیشتر پیدا کرده اند.

باید بدانید وقتی سایت خودش را ارتقا می دهد باید اجزاء کل سایت اعم از مدیران، کارمندها، معلم خصوصی و آموزشگاه ها هم خودشان را ارتقا دهند نمیشوند در دنیای مترقی سنتی زندگی کرد، نمیشه ساختمان را مجهز به پکیج کرد و اصرار داشت که بخاری گازی هم استفاده شود، ساختمان پکیج دار شوفاژ میخواهد انهمه از نوع شوفاژ پر بازده.

اگر در این مدت کارمندی خودش را به روز نکرد جایش کارمند پر تلاش آمد، اگر مدیر اطلاعات کافی برای نگهداشت سیستم بزرگ نداشت کلاس های متنوع با استادهای دانا تر رفت، اگر سرور خوب پاسخگو نبود ارتقا داده شد کار به اینجا رسید که از یک فرد ناشناس که حتی معلم سایت هم نبود ایمیل های راهنمای امنیت سایت دریافت کردیم که به صورت اختصاصی برایمان فیلم گرفت و فرستاد یعنی ما تلاش که می کنیم از سمت یک امنیت کار با سواد برای ما پالس های کمکی ارسال شد و بسیار ریز کاریهایی که در حوصله این مقاله نمی گنجد...

و شد آنچه که باید.

با کمک بخش فنی مدیریت خوب سایت و تیم پشتیبانی در موتورهای جستجو و یا شبکه های اجتماعی به جایگاهی که حقمان بود برگشتیم و خدارا از این بابت شاکر هستیم. بسیاری از شما طی تماس های تلفنی و پیام های پر مهرتان همراهیمان کردید و دلمان به بودنتان خوش هست.

استاد سلام در شبکه های اجتماعی

لینکدین استادسلام

لینکدین استادسلام
لینکدین استادسلام

باید قبول کنیم که لینکدین با همه خاصیت هایی که داشت و داره نتونست محبوبیت facebook را کسب کنه. شاید به این دلیل بود که زمانی که درخشید شبکه های اجتماعی دیگری هم وجود داشتند و یکی از مزیت های آن را میتوان نداشتن محدودیت دانست. یعنی بدون فیلترشکن هم میتوان در آن عضو شد و اخبار و اطلاعات, عکس ها و فیلم ها را در آن به اشتراک گذاشت.

استاد سلام نیز در لینکدین فعالیت خوبی دارد و شما را از اخبار و حواشی سایت باخبر میکند. پس اگر در لینکدین ما را دنبال نمیکنید همین الان استادسلام را جستجو کنید و به ما بپیوندید.

ویرگول استادسلام

استادسلام در شبکه های اجتماعی
استادسلام در شبکه های اجتماعی

اکثر تمام وبلاگ نویسان و افراد علاقه مند به فضای مجازی با ویرگول آشنایی دارند. بستری برای اشتراک گذاری علایق شخصی, حرفه ای و اجتماعی. ما در این شبکه اجتماعی هم منتظر حضور شما هستیم. میتوانید با نام استادسلام ما را جستجو کنید و علائق و روابط اجتماعی ما را دنبال کنید.

اینستاگرام استادسلام

اینستاگرام استادسلام
اینستاگرام استادسلام

به جرات میتوان گفت محبوب ترین و برترین شبکه اجتماعی این روزها اینستاگرام است. فضایی برای به اشتراک گذاری محتوای روزانه, فیلم ها و عکس هایی که به حد خیلی زیادی شخصی و خصوصی از زندگی عادی ترین مردم تا سلبرتی ها و شخصیت های برجسته است. شبکه اجتماعی که میتوان ساعت ها در آن غرق شد و گذر زمان را متوجه نشد.

اینستاگرام استادسلام با تعداد فالوورهایی بالغ بر 14k فعالیت بسیار قابل قبولی را در پیش گرفته اگر تا کنون در این شبکه اجتماعی ما را دنبال نمی کنید @ostadsalam را جستجو کنید و به ما بپیوندید.

چه قرار بود چه شد

کرونا وارد زندگیمان شد. اوایل خیلی دور بود . تعداد آمار و ارقام را از کشورهای دوردست شنیدیم و به کشورهای همسایه رسید. بازهم عمق فاجعه را درک نکردیم چون احساس میکردیم با رعایت مسائل بهداشتی این ویروس هیچگاه درب منزل ما را نمیزند.

اسفندماه در استادسلام کمی کارها خلوت تر است، معمولا هم تیمی های ما این روزهای اسفند و اوضاع آرام را غنیمت میشمارند و به سفر میروند، عیدگردی می کنند و از طبیعت زیبای بیرون خانه با پیاده روی و سفر و طبیعت گردی کما استفاده را می کنند، گواه این استوریهای سال های گذشته و پست هاست.

هرچه به آغاز سال جدید نزدیک شدیم تعداد افرادی که در کشور به ویروس کرونا آلوده شدند بیشتر و بیشتر شد و کم کم به آشنا و دوست و فامیل رسید. در همین لحظه ها بود که ویروس را به خودمان نزدیک دیدیم و تصمیم گرفتیم خانه نشین بشویم. برای بعضی از ما اقدامات پیشگیرانه کمی دیر انجام شد و ویروس به عزیزترین هامون سرایت کرد.

بسیاری از شرکت ها و سازمان ها تصمیم بر دورکاری گرفتند. اما دغدغه اصلی آنها این بود که آیا این شیوه کاری میتواند موثر باشد؟؟

دورکاری استادسلام
دورکاری استادسلام

برخلاف همه سازمان ها و ارگان ها استادسلام بخشی از فعالیت های خود را با دورکاری انجام میداد و این شرایط باعث نشد که استرس و تنشی برای مدیریت بهتر سازمان داشته باشیم. همه اعضای تیم تجربه دورکاری را داشتند و حتی جلسات خود را در کلاس آنلاین به صورت مجازی برگزار میکردیم و هماهنگی کارها و برنامه ها نیز در کلاس آنلاین اتفاق افتاد که خب برای ما چالشی ایجاد نکرد.از مدت ها قبل بستر آموزش آنلاین را راه انداخته بودیم و بسیاری شاگرد و استاد را برای تدریس آنلاین آموزش داده بودیم و به همدیگر رسانده بودیم.

با ادامه پیشرفت ویروس کرونا در کشور بخش ها و موسسات خصوصی و دولت شروع به کار پاره وقت کردند.مدارس به حالت تعلیق درآمد و اصناف نیز از این قائده مستثنی نبود.

برای تعطیلی مدارس نگرانی در خانواده بیشتر از پیش شد. نگران آموزش فرزندان خود بودند در حالیکه برای سلامتی فرزندشان بسیار ارزش قائل بودند.زمزمه ها حاکی از این شد که مدارس تا پایان خرداد ماه تعطیل خواهند شد و به طبع آن آموزشگاه ها و موسسات دولتی و غیر دولتی و دانشگاه ها تعطیل شد.

تاریخ برگزاری آزمون های مهم مانند آیلتس , کنکورها و ... نیز به حالت تعلیق در آمد، در همان ابتدا کنکور دکترا به آینده موکول شد! یکی از کارمندهای ما حدود 6 ماه پیش از استادسلام خود را خانه نشین کرد که دکتری بخواند و برایش بسیار ناراحت شدیم حالا یک به یک آزمون ها را دیدیم که کنسل شد.

اگر در ابتدای امر از آموزش آنلاین سخن به میان می آمد اکثریت بر این عقیده بودند که مدارس به همین زودی به حالت اول برمیگردد و زندگی از سر گرفته میشود.اما این طورنشد.

باز هم استادسلام خوش درخشید و با مدرسه آنلاین بخش جذاب و مهیجی را به سیستم آموزش آنلاین وارد کرد.

یادتان بود چقدر اصرار بر کلاس آنلاین داشتیم در ادامه همراهمان باشید تا دلیل این اصرار را بهتر متوجه بشوید.

طبق آمار و ارقامی که در زیر مشاهده میکنید:

کلاس آنلاین
کلاس آنلاین

در آبان ماه تعداد کلاس آنلاینی که ساخته شد 123 بود و تعداد دانش آموزانی که که وارد این پروسه شدند 132 نفر بودند. آمادگی دانش آموزان برای امتحانات مدارس و دانشگاه ها سبب بوجود آمدن این ارقام شد. اما درست با تنش های اقتصادی که پیش آمد این تعداد کمی کاهش داشت. در آذرماه تعداد کلاس آنلاین ساخته شده 84 بود که با 76 نفر شاگرد جدید همچنان به کار خود ادامه داد. اما در دی ماه اتفاق جالبی افتاد . تعداد درخواست برای تشکیل کلاس آنلاین این بار از سمت شاگردان بیشتر شد. با تعداد 86 کلاس جدید ساخته شده 102 شاگرد جدید برای کلاس آنلاین درخواست دادند.

با شروع قرنطینه خانگی و زمزمه تعطیلی مدارس کلاس آنلاین رشد چشمگیری داشت. همانطور که میبینید با 551 کلاس آنلاین جدید توانستیم رضایتمندی 3905 شاگرد را داشته باشیم و به پیشرفت خود میبالیم.

از سیر تا پیاز کلاس آنلاین

برای آماده سازی اساتید و آشنا کردن اساتید با کلاس آنلاین تیم پشتیبانی شروع به کار کرد و به صورت کاملا حرفه ای آموزش اساتید را آغاز کردیم. در مقاله از سیر تا پیاز کلاس آنلاین نحوه تشکیل کلاس آنلاین و افزودن شاگرد را برای اساتید توضیح دادیم و در ریزه کاری های کلاس آنلاین از فضای کلاس آنلاین فیلم تهیه کردیم.

پرسش و پاسخ های متداول کلاس آنلاین

قضیه به همین جا ختم نشد.استفاده بیشتر از کلاس آنلاین سوالات جدیدی در ذهن مخاطبان ایجاد کرد و بر آن شدیم تا برای هماهنگی بهتر اساتید و شاگردان برایشان بخشی از پرسش و پاسخ های متداول کلاس آنلاین را گرد هم آوریم.

در کنار همه این فعالیت ها پشتیبانی در لحظه لحظه کنار اساتید بود. تصور اینکه پشتیبانی ممکن است پاسخگو نباشد تصویر کاملا اشتباهی است و ما در همه ساعات میتوانیم کلاس آنلاین شما را پشتیبانی کنیم.

پشتیبانی استادسلام
پشتیبانی استادسلام
دوران قرنطینه و ارتقا مهارت های کاربردی

تنها مورد قابل توجه این است که به دلیل نداشتن زمان برای آموزش نیروی جدید,سمت نیروهایمان را در بخش های مختلف کمی تغییر دادیم و سعی کردیم بهترین بازدهی را در ساعات کاری داشته باشیم.

اما در بین سوالات اساتید و شاگردها متوجه موضوعی شدیم که شاید برای شما هم جالب باشد. کم کم اساتیدی که برای راهنمایی مجدد تماس میگرفتند اساتیدی بودند که دانش IT پایینی داشتند که البته نمیتوان به آن ها خرده گرفت اما برای فردی در سمت استادی بسیار حائز اهمیت است که اصول پایه علوم کامپیوتر را بداند. مسائلی از قبیل ایجاد پوشه, کپی و درج کردن موضوع, نحوه اتصال میکروفون و وبکم در کلاس انلاین, اشتراک دسکتاب و ... پیش آمد و متوجه شدیم بخشی از آموزش باید برای تدریس اساتید باشد.

وقت آن رسیده تا در این خلا آموزشی ایجاد شده خودمان را توانمند تر کنیم.

کلاس آنلاین
کلاس آنلاین
  • فردی که در درس ریاضی که نمیتواند از نرم افزار پاورپوینت استفاده کنند
  • فردی که تدریس زبان دارد و نمیتواند آدرس یک صفحه را برای شاگرد بفرستند
  • فردی که با روشن و خاموش کردن سیستم کامپیوتر خود هنوز مشکل دارد
  • فردی که برای ورود به پروفایل خود مشکل دارد

و..... نمیتواند به صورت حرفه ای همکاری خوبی به عنوان استاد داشته باشد. اینها نمونه بارزی هستند از اساتید که برای کمک گرفتن -در طی روز با پشتیبانی در تماس هستند.واقعیت این است که پشتیبانی برای راهنمایی شما همیشه هست اما آیا واقعا برای یک فرد که به عنوان استاد در سایت ثبت نام میکند این حجم از عدم اطلاعات کمی ناپسند نیست؟؟؟ آن هم در عصر دیجیتال که کودک خردسال شما بهتر از شما میتواند با گوشی همراه کار کند و در سنین 5 سالگی درخواست کودک برای داشتن تبلت شخصی آغاز میشود آیا بهتر نیست خودمان را ارتقا ببخشیم.

پس از این دوران بهره کافی را ببرید.روزانه در استادسلام جزوه ها و فیلم های آموزشی خوبی برای دانلود بارگذاری میشوند . حتی میتوانید از همکاران خود در استاد سلام بخواهید تا به شما آموزش دهند.

برای یادگیری هیچ زمانی دیر نیست

قطعا شما هم از دیدن فیلم و سریال خسته شدید . تا به حال دقت کردید دوست داشتید چه مهارت هایی و بلد بودید؟؟ یادگیری زبان دوم یا حتی سوم, یادگیری موسیقی, یادگیری فتوشاپ و اکسل و ....پس هرچه سریع تر اقدام کنید و تا فرصت دارید دانش و علمتون و بالا ببرید تا شایسته نام استادی باشید.

دوره های استادسلام

دوره های پیشنهادی ما به دانش آموزان شما:

دوره آنلاین ویژه قرنطینه نکته و تست کنکور99 و جمع بندی استادسلام شامل دروس عمومی و اختصاصی رشته تجربی و ریاضی

 

خلاق باشید

در مقابل باخبر شدیم بعضی اساتید دست به اقدام جالبی زدند و در دوران قرنطینه با تشکیل گروه در شبکه های اجتماعی همچنان آموزش دارند. قیمت تدریس خود را پایین آوردن و در کنار کار تدریس خصوصی برای خود تبلیغاتی مضاعف هم داشتند که برایمان ارزش داشت.

  • دوره های جدید برگزار کنید
  • قیمت خود را پایین بیاورید
  • جلسات دوره ای برگزار کنید و آموزش های طی سال را با شاگردانتون مرور کنید
  • کلیپ های آموزشی بسازید و برایمان بفرستید تا با نام خودتان به اشتراک بگذاریم
  • جزوه و فیلم آموزشی دانلود کنید. منافع فروش این جزوات با درصد بالا برای استاد هست. به فکر درآمد نباشید همین که در این روزهای سخت در کنار شاگردان هستید به یادشان میماند

آموزش رایگان در بستر استادسلام

کلاس آنلاین راس ساعت 8 شب

بسیاری از شما در جریان این بخش هستید. هر شب راس ساعت 8 برای ارتقا سطح کیفی تدریس ساعتی را برای آموزش رایگان اختصاص دادیم. اساتید مطرح سایت در بخش های مختلف اعلام آمادگی کردند. از تدریس خصوصی یوگا در منزل توسط استاد حبیبی منش گرفته تا تدریس خصوصی گیتار آنلاین با استاد پوریا نیکان , آمادگی آزمون آیلتس توسط استاد گلاره مدنی که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت, تدریس خصوصی اکسل را استاد عرفان احمدیان مدیریت کردند و بسیاری دیگر از اساتید در این بخش همراهی کردند چندی دیگر از اساتید درخواست داشتند که در این بخش همراه ما باشند که به دلیل سرعت پایین نت مقدور نشد اما همچنان در برنامه داریم.با عضویت در اینستاگرام استادسلام به نشانی @ostadsalam میتوانید از برنامه های این بخش باخبر شوید.

توجه میکنید که در طی این مدت چه کارهای خوبی کردیم!!

برنامه شما دراین روزها چه بود؟برای ارتقا سطح کیفی آموزش های خود چه کارهایی کردید؟

مدارس آنلاین

از مدارس چه خبر؟

مدرسه آنلاین
مدرسه آنلاین

طبق قول و قراری که داشتیم تا برای مدارس کلاس آنلاین رایگان برگزار میکنیم و این امر را اطلاع رسانی همگانی کردیم به عهدمان وفادار ماندیم و اتفاق افتاد.از بین شهرهای مختلف در سراسر کشور که تماس گرفتند و برایشان توضیحات لازم را دادیم شهرهای کرج, مشهد, قزوین, قم وگنباد بیشترین پیگیری و حضور را در کلاس آنلاین داشتند.جالب اینجا بود که اکثر تماس ها از سمت معلمان مدارس بود که واسطه بین ما و مدیران شدند.در حوزه مدارس به تعداد 30 مدرسه 500 نفر ساعت کلاس رایگان هدیه دادیم. و تعداد بسیار زیادی از این مدارس به دلیل استقبال از سیستم کلاس آنلاین برای شاگردان خود هزینه کردند و تعداد نفر ساعت لازم را خریداری کردند.بسیاری از پیامهای تشکری که به دست ما رسید از پشتیبانی خوب سایت بود که همین جا به تیم پشتیبانی کلاس انلاینمون خداقوت میگیم.

یک اتفاق خیلی جالب این بود که اولیای یک شاگرد در حین تعریف برای فرد دیگری از کاربرد پنل کلاس آنلاین گفته بود و همین باعث ایجاد ارتباط یک مدرسه دیگر با ما شد. فضاهای اجتماعی اینچنین قدرتی دارند که میتوانند به تنهایی یک رسانه جمعی باشند.البته زمانی که رضایت کامل داشته باشند.

نکته قابل توجه مدت زمانی است که مدارس تهیه میکنند و محدودیت ندارد یعنی از بین نمیرود ما حتی چند دقیقه باقی مانده از کلاس های شما را برایتان ذخیره میکنیم و به هیچ عنوان مدت های باقی مانده از بین نمیروند.این یکی از بزرگترین مزیت های ما نسبت به جاهای دیگر است.

برای ثبت مدرسه آنلاین خود میتوانید از لینک اقدام کنید :http://school.ostadsalam.ir/

آموزشگاه های استاد سلام در دوران قرنطینه

در کنار مدارس و اساتید آموزشگاه ها نیز از این قضیه مستثنی نبودند و بسیاری از آموزشگاه ها نیز در صدد برآمدند تا کلاس های خود را به صورت آنلاین برگزار کنند.

سنای دانش تبریز یکی از فعالترین آموزشگاه ها در حوزه برگزاری کلاس آنلاین بود که در ماه اسفند فعالیت خود را آغاز کرد. دور اندیشی مدیرانی اینچنینی جای بسی تقدیر دارد چرا که در زمان شلوغی و ازدحام درخواست برای کلاس آنلاین اینچنین موسسات اموزش لازم را به مدرسین خود داده بودند و بسیار موفق در آرامش کلاس های خود را برگزار کردند.

آموزشگاه کارینو , آموزشگاه علامه نیز جزو آموزشگاه های پر تلاش این روزها بودند.

دانشگاه فنی ولیعصر تهراننیز جزو دانشگاه هایی بود که در این مدت از ما درخواست کلاس آنلاین داشت و به نحو احسن توانستند کلاس های خود را مدیریت کنند.

حالا با خونه ماندن شاید بتوانیم زنجیره این بیماری را بشکنیم. تمام تلاشمان را میکنیم تا در این مسیر هم کنار همدیگر باشیم.شما در این مدت چه کارهایی کردید؟ آیا کلاس آنلاین برگزار کرده اید ؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

امتیاز 5 از 2 رای

درباره نویسنده


نغمه عقیلی

این سایت رو با هدف تسهیل روابط بین معلم و شاگرد درستش کردم ، نرم افزار خواندم و به خاطر سایت mba هم خواندم ولی تجربه روابط دوستانه با استاد و شاگردهای سایت خیلی درس بزرگتری هست، همیشه در حال یادگیری ام با شما

نظر کاربرها

دوره ها و کلاس های آموزشی مشاهده همه

javaScript
شروع از:
روزهای زوج و جمعه ساعت17 الی 1 ...
هزینه: 375000 تومان
پرداخت اولیه: 22500 تومان
مشاهده و ثبت نام
دوره آموزشی صفر تا صد تهیه هاست و د ...
شروع از:
روزهای چهارشنبه از ساعت 16 الی ...
هزینه: 120000 تومان
پرداخت اولیه: 7200 تومان
مشاهده و ثبت نام
طراحی و راه اندازی سایت
شروع از:
هر روزه ساعت 14 تا 15
هزینه: 100000 » 80000 تومان (%20)
پرداخت اولیه: 4800 تومان
مشاهده و ثبت نام
تدریس زبان برنامه نویسی سی شارپ بصو ...
شروع از:
روز یک شنبه ساعت 20
هزینه: 400000 تومان
پرداخت اولیه: 24000 تومان
مشاهده و ثبت نام
x
تماس با ما