عبارت جستجو:
استاد سلام | حدیث  ملکی
255 بازدید

خانم حدیث ملکی

شهر تدریس:
تهران - تهران

کلاس حضوری با ایشان

درخواست کلاس خصوصی

درخواست رفع اشکال
هزینه تدریس (جلسه ای):
جهت یک ساعت ، حضوری بالای 200 هزارتومان (آنلاین 20 %تخفیف) می باشد.
وب سایت:
آدرس:
http://silkgraph.ir
سابقه :
سلام خدمت علاقه مندان به یادگیری و علم و هنر و فرهنگ.
منابع آموزشی رایگانی به شکل کتاب یا ویدئو تولید و در وبسایت آموزشی ام گراف ابریشم http://silkgraph.ir قرار میدهم و راه ارتباطی من maleki[dot]classes[at]gmail[dot]com هست.
★هنرهای نمایشی و انیمیشن
★علوم کامپیوتر و برنامه نویسی
★هنرهای تجسمی و عکاسی
★هنرهای شنیداری و موسیقی و تئوری موسیقی
از سال 83 تدریس را شروع کردم و موارد مختلفی از مباحث تئوری، مباحث نرم افزاری ، برنامه نویسی، دروس هنر و نرم افزارهای هنر تدریس کرده ام.

امـــــــــــّــــا

الان در حال حاضر با توجه به تجربه ­هایی که داشتم و با توجه به بالاوپایین کردن ها و جمع بندی ها تصمیم نهایی ام به این شکل است که تنها مواردی که روی آن به شکل تدریس تمرکز دارم، علوم کامپیوتر و ریاضی گسسته و تئوری موسیقی است و از سایر زمینه های فعالیتم نه به شکل تدریس بلکه به صورت به کارگیری آن ها در تولیدات برای عموم مردم و یا مشاوره استفاده می کنم.
این محدودیت دو دلیل دارد، دلیل اصلی آن بازخورد مثبتی بوده که از شاگردان قدیمم در علاقه مند شدنشان به آن گرفتم. اینکه برخی این رشته را ادامه دادند و اکنون فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر هستند یا برخی که رشته های متعدد هنر، پزشکی و علوم انسانی خواندند اما می گویند که یادشان است که در کلاس ها بهشان خوش می گذشته و از حل مساله کیف می کردند.
و دلیل دوم اینکه اگرچه که خیلی دوست دارم با تدریس تاریخ هنر و همچنین مباحث انیمیشن خصوصا به نوجوانان و راهنمایی آن ها سهمی در کمک به رشد این هنر-صنعت در ایران داشته باشم، اما روحیه ی خود من به این شکل هست که بیشتر برای یاددادن مفاهیم و کاربردها و دیدگاه ها انگیزه دارم اما بسته های آموزشی،تبلیغات و کلاس های رایج باعث شده که برای عموم افراد این تصور ایجاد بشود که برای یادگیری انیمیشن یا عکاسی باید تکنیک، نرم افزار، ابزار و ... یاد گرفت ( همان سوال معروف را می گویم : دوربینت چی بوده که عکس خوب شده؟ با چه نرم افزاری این انیمیشن را ساختی؟ ) یاد گرفتن این موارد هم خوب هست اما به نظرم همیشه افرادی حتی با رشته های تخصصی بی ارتباط به موضوع هم هستند که این کار را انجام دهند و
در واقع خواسته های بیشتر آموزش های سطح اپراتوری هست که تدریس آن ها برای من جذاب نیست و از طرفی خیالم راحت است که دوستانی هستند که این کار را انجام می دهند و در این زمینه خلاء وجود نخواهد داشت.
اگر در آینده فرصتی پیش بیاید به عنوان فعالیت جنبی، دو موضوع مورد علاقه ام است یکی کمک و ارائه ی راهنمایی در مورد مباحث کار و یا ادامه تحصیل به دوستانی که می خواهند در زمینه های هنرهای نمایشی یا تجسمی فعالیت کنند. از موضوعات دیگر مورد علاقه ام تمرین زبان عمومی برای کودکان و نوجوانان یا برای بزرگسالان به قصد یادگیری کلی (و نه امتحانات کنکور) هست و دلیل اصلی آن این است که همیشه یادگیری زبان چه انگلیسی و چه فرانسه برای من فرصت دوباره زندگی کردن بوده است مثل تولد دوباره، چه طور خرید کنیم، چه طور تلفن جواب بدهیم، غذا بپزیم، ... همه و همه لذت دیگری داشته است و از انتقال این لذت به دیگران خوشحال خواهم شد.
____________سوابق کاری ______________
★مصوّر ساز و روایت گر تصویری: انیمیشن ، عکس، هنرالگوریتمیک
★موسّس بیسکولنز، آلوبالوانیمیشن، عکس لنزوپنز، نشر گراف ابریشم و دستسازه های گیلاگراف
★آغاز به تدریس کلاس های پژوهش کامپیوتر سمپاد
از 1383، پیوستن به گروه آموزش کامپیوتر از 1386
★داور، برگزار کننده و طراح سوال مسابقات برنامه نویسی دانش آموزی
★فعال به عنوان طراح نرم افزار و برنامه نویس و طراح وب در چند موسسه و شرکت
★دعوت شده برای تدریس به عنوان نیروی حق التدریس در رشته های انیمیشن کاردانی دانشگاه شریعتی و کامپیوتر دانشگاه آزاد (به دلیل برنامه های کاری ام، دعوت را نپذیرفتم)
---------------- سوابق تحصیل -----------
★دانش آموخته و هنر آموخته کارگردانی انیمیشن دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر
★دانش آموخته مهندسی نرم افزار، دانشکده علوم و مهندسی کامپیوتر و مهندسی برق، دانشگاه شهید بهشتی
★مطالعه خودآموز در مورد عکاسی و مصورسازی داده با دوره های آنلاین و ویدئو
★مطالعه و هنرآموزی در نوازندگی سه تار و موسیقی سنتی ایران
مدت عضویت:
5 ماه و5 روز
x