تعداد بازدید:232

تحصیل در فنلاند2022، مراحل و مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

آموزش چیست؟ 

آموزش به معنی تعلیم، تربیت و مطالعه برای به دست آوردن دانش و درک عمیق‌تر از موضوعات مختلف است که در زندگی روزمره به کار می‌رود. آموزش فقط به دانش کتاب محدود نمی‌شود، بلکه تجربیات عملی خارج از کلاس را نیز شامل می‌شود.
آیا فکر می‌کنید حضور در مدرسه و انجام پروژه‌ها اتلاف وقت است؟ اگر این شما نیز چنین فکر می‌کنید، ممکن است بخواهید در این ادعا تجدید نظر کنید. زیرا آموزش بخش کلیدی رشد و پیشرفت یک جامعه است. زمانی که افراد آموزش ببینند، می‌توانند در جنبه‌ها و زمینه‌های مختلف به خانواده و جامعه خود کمک شایانی کنند و در نتیجه جامعه ای باثبات و محرک، ایجاد کنند. 
یکی از کشور‌های پیشرو و موفق در زمینه آموزش، فنلاند است. فنلاند با روش‌های متفاوت و منحصر به فرد خود، سعی دارد تا افرادی موفق و دانا تربیت کند و در این راه مواردی را مدنظر قرار داده است.


  • آنچه باید از روش آموزش در کشور فنلاند دانست:
تحصیل در فنلاند

همان‌طور که پیش‌تر در مطلب اقامت و تحصیل رایگان 2022 در مدارس فنلاند گفته شد کشور فنلاند از نظر آموزشی و فکری بسیار غنی ست و در طی سال‌های متمادی تغییرات جدید و منحصر به فردی را برای جذب دانش‌آموز و امکانات تحصیل رایگان آغاز نموده است. این تغییرات در آموزش، فنلاند را کاملا متحول کرد.
فنلاند کشوری است که مردم آن به آموزش اعتقاد دارند. و این اعتقاد وجود دارد که، رفاه فنلاند بر اساس دانش و تخصص آن است. دولت کنونی یک چشم‌انداز بلندپروازانه برای سال 2025 تعیین کرده است که در آن اشاره شده است که :
« فنلاند کشوری خواهد بود که همه افراد در آن، خواهان یادگیری هستند.»
 خوب است که بدانیم، نتایج خوب در آموزش فنلاند، یک شبه به دست نیامده‌است. دهه‌ها زمان طی شده تا آموزش در فنلاند، به جایی که الان هست، برسد.
فنلاند ایده‌ها و دانشی را که در این فرآیند به دست آورده با دیگران به اشتراک می‌گذارد، اما معتقد است نمیتوان این روش آموزش را در کشوری دیگر، کپی کرد. 
فنلاند سعی دارد آموزش را با فرصت‌های جدید برای تجارت مرتبط کند که این تلاش بسیار مهم برای کل کشور است.  
وبسایت آموزشی استاد سلام این امکان برای اتصال به تیم‌های آموزشی در رشته‌های تجربی را برای متقاضیان این رشته پر درآمد، فراهم کرده تا علاوه بر تحصیل رایگان در مدارس فنی‌حرفه‌ای معتبر فنلاند و کسب مهارت‌های لازم در رشته‌ی پرستاری و بهیاری، آینده شغلی خود را تضمین کنند. 
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: 02177361009 تماس حاصل فرمایید.

  • مزیت آموزش در مدارس فنلاند:

تحصیل در فنلاند

1) ایجاد فضای آرام در محیط آموزشی:

یکی از موارد مهم در آموزش فنلاند این است که دانش‌آموزان دارای کلاس‌های کمتری در طی روز می‌باشند، این اقدام سبب کاهش استرس در دانش آموزان می‌گردد.
روال آموزشی این کشور توجه ویژه ای به دانش آموزان دارد و زمان استراحت لازم را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند. علاوه بر این تغذیه دانش‌آموزان در مدارس مورد توجه ست. فعالیت‌های تفریحی مناسبی برای دانش‌آموزان ایجاد شده و زمان‌های 15 الی 20 دقیقه ای برای هواخوری در نظر گرفته شده است. 
معلم‌ها نیز دارای فضای اختصاصی خود هستند و این فضا‌‌ها در تمام مدارس فنلاند برای معلمان در نظر گرفته شده است. فرآیند استراحت باعث افزایش کارآمدی در معلمان می‌گردد. 

2) ساعات شروع کلاس‌ها در مدارس فنلاند:

دانش‌آموزان در فنلاند معمولا از ساعت 9 تا 9:45 صبح به مدرسه می‌روند، این در حالی ست که در بسیاری از کشورها، کلاس‌های درس از ساعت 6 الی 8 صبح شروع می‌شوند. 
تحقیقات نشان می‌دهد شروع زود هنگام، برای سلامت و بلوغ  مضر است. هدف آموزش در فنلاند این است که با ایجاد محیطی مناسب، میزان یادگیری در دانش‌آموزان را افزایش دهد.
تکالیف کمتر 
فنلاند کمترین میزان تکالیف در خارج از مدرسه را به نسبت هر دانش‌آموز دیگری در جهان دارند. علاوه بر این دانش‌آموزان فنلاندی معلم خصوصی ندارند.
مدارس فنلاند بیشتر بر روی رشد و یادگیری دانش‌آموزان متمرکز است و سعی دارد در محیطی امن و عاری از استرس به پرورش دانش‌آموزان بپردازد. 

3) آموزش بر پایه تکنولوژی در فنلاند:

اغلب معلمان خواستار بهبود عملکرد دانش آموزان هستند و فناوری می‌تواند به آنها در دستیابی به این هدف کمک کند. هر فردی سزاوار دسترسی به آموزش با کیفیت است. بخش بزرگی از برنامه درسی ملی فنلاند، یادگیری فوق العاده و توسعه تجربیات یادگیری منحصر به فرد از طریق آموزش نوآورانه است. با این حال، فناوری به جای غلبه بر زندگی روزمره، به روشی آگاهانه استفاده می‌شود که با روش‌های فناورانه تجربه یادگیری و بازدهی افزایش میابد.

4) عدالت در نظام آموزشی فنلاند:

یکی از ویژگی‌های کلیدی فرهنگ آموزش ملی در فنلاند، تضمین فرصت‌های برابر برای همه است. درکشور فنلاند، قانون حمایتی برای دانش‌آموزان و دانشجویان وجود دارد همچنین تفاوتی بین مدارس مختلف در این کشور دیده نمی‌شود و کیفیت تدریس بسیار بالاست.
در فنلاند، آموزش با بودجه عمومی تامین شده و تحصیل از پیش دبستانی تا آموزش عالی رایگان است. در این محیط آموزشی، غذا و آموزش رایگان است و همینطور دسترسی به مناطق دور افتاده، از طریق سرویس حمل و نقل رایگان تضمین می‌شود.
آموزش مبتنی بر اعتماد و مسئولیت 
مدارس و معلمان در طراحی برنامه‌های درسی و دستورالعمل‌های خود آزادی زیادی دارند، به عبارتی مؤسسات آموزش عالی فنلاند، از خودمختاری گسترده ای برخوردار هستند. موسسات از نظر مالی، اداری، آموزش و تحقیق مستقل هستند و همچنین کنترل خارجی بسیار کمی وجود دارد.
 اولین آزمون سراسری در پایان دوره متوسطه عمومی برگزار می‌شود. مهمترین سازوکار تضمین کیفیت، ارزیابی مناسبی ست که توسط ارائه دهندگان آموزش انجام می‌شود.

 5) اهمیت به شکاف جنسیتی:

در حالی که بسیاری از کشورهای در حال توسعه، شکاف جنسیتی زیادی بین دانش‌آموزان دختر و پسر در زمینه آموزش علوم دارند، فنلاند این روند را کاهش داده است. در واقع، طبق گزارش OECD، فنلاند تنها کشور توسعه‌یافته‌ای است که در آن دختران در نمرات علمی از پسران پیشی می‌گیرند و همچنین اکثر دانش‌آموزان علوم با عملکرد برتر، دختر هستند. مربیان فنلاند دلیل این موفقیت را به سیاست‌های برابری جنسیتی در سراسر کشور و دستورالعمل‌هایی برای تضمین حضور زنان در علم نسبت می‌دهند. 

برای ورود به بهترین مدارس فنی‌حرفه‌ای و دبیرستان‌های جهان در فنلاند همین حالا شروع کنید.


درخواست مشاوره


  • چرا در کشور فنلاند نیاز به معلم خصوصی نیست؟
تحصیل در فنلاند

1) اکثر افراد برای یادگیری بهتر، از معلم خصوصی کمک می‌گیرند. استفاده از کلاس‌های تدریس خصوصی، به صورت آنلاین و حضوری باعث یادگیری عمیق و مفهومی درس می‌شود.
2) پیشرفت زیاد و قابل توجه در نمرات و معدل دانش آموزان از تاثیرات خوب معلم خصوصی است.
اما در کشور فنلاند آموزش مباحث درسی در کلاس به صورت عمیق و مفهومی ست.
3) در مدارس فنلاند، معلمان چارچوب ندارند و به راحتی می‌توانند محتوای مناسب را بدون محدودیت تدریس کنند. معلم‌ها و اساتید در این کشور دارای آزادی عمل زیادی هستند و این بزرگترین مزیت برای آموزش است. برای یادگیری زبان فنلاندی و راهیابی به مدارس خوب فنلاند، یادگیری زبان انگلیسی با معلمان خوب، لازم است تا با معلم فنلاندی زبان مشترک داشته باشید. 
4) معلمان و اساتید از نفرات برتر درانتخاب شده و این موضوع نیز در روند آموزش و کیفیت بالای آن، در این کشور بی‌تاثیر نیست.
5) تعداد دانش‌آموزان در کلاس‌های درس در کشور فنلاند زیاد نیست و از این رو می‌توان گفت کیفیت آموزش بالاست و به عبارتی نیاز به معلم خصوصی به علت کیفیت بالای آموزش احساس نمی‌شود.

  • مراحل آموزشی در فنلاند:
تحصیل در فنلاند

1) آموزش دوران کودکی:

آموزش و مراقبت در دوران کودکی یک حق جهانی برای همه کودکان زیر سن مدرسه، یعنی ۰ تا ۶ سال است. در مرحله ابتدایی، قبل از ورود کودکان به مدرسه، تأکید زیادی بر یادگیری از طریق بازی وجود دارد. عمدتاً این آموزش در فنلاند، توسط خانواده و مهدکودک سازماندهی می‌شود و هزینه‌های متوسطی برای خانواده‌ها دارد.
مهدکودک‌های فنلاند از برنامه درسی ملی پیروی می‌کنند، که این برنامه درسی بر بازی، سلامت و رفاه کودک متمرکز است. در مهد کودک‌ها به کودک آموزش داده می‌شود تا خلاقیت خود را کشف کند.

2) آموزش پیش‌دبستانی: 

آموزش پیش‌دبستانی، یک سال قبل از آموزش ابتدایی در سن شش سالگی است و باید حداقل 700 ساعت در سال، آموزش پیش‌دبستانی ارائه شود. آموزش پیش‌دبستانی برای خانواده‌ها کاملا رایگان است.

3) آموزش ابتدایی:

تحصیل اجباری از سن 7 سالگی شروع می‌شود و به مدت 9 سال ادامه دارد. تحصیل برای دانش‌آموزان و همچنین مواد آموزشی، غذای روزانه مدرسه، خدمات بهداشتی، رفاهی و حمل و نقل از خانه به مدرسه در صورتی که راه تا مدرسه طولانی یا خطرناک باشد، رایگان است.

4) آموزش متوسطه: 

آموزش فنلاند، دارای دو مسیر برای آموزش متوسطه است: آموزش متوسطه عمومی و آموزش متوسطه حرفه‌ای. هر دو مسیر برای افراد 16 تا 19 سال است. 
مدارس متوسطه عمومی برای دانش‌آموزانی ست که قصد تحصیل در دانشگاه را دارند و مدارس حرفه‌ای برای کسایی است که پس از اتمام دوره متوسطه خود، تصمیم به اشتغال دارند. دانش‌آموزان در هر دو مسیر می‌توانند در آزمون شرکت کنند و در صورتی که نمرات آنها قابل قبول باشد در دانشگاه ادامه تحصیل بدهند.

5) آموزش‌عالی:

آموزش‌عالی توسط دانشگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم کاربردی ارائه می‌شود. تمرکز دانشگاه‌ها بر تحقیقات علمی ست و دانشگاه‌ها دارای استقلال مالی زیادی هستند و طبق قانون فنلاند دانشگاه‌ها از دولت جدا می‌باشند.   
 تمرکز دانشگاه‌های علوم کاربردی بر کاربرد‌های علم است. دانشگاه‌های علمی کاربردی توسط یک شرکت یا بنیاد خصوصی یا شهرداری اداره می‌شوند و بر اساس معیارهای مؤسسات دولتی، بودجه عمومی دریافت می‌کنند. دانشگاه‌های علمی کاربردی همواره نیازمند مجوز فعالیت هستند که از سوی دولت اعطا می‌شود.

  • علت موفقیت آموزش در فنلاند چیست؟
تحصیل در فنلاند

فنلاند، تنها کشوری است که دانش‌آموزان آن در زمینه تحصیل و رضایت از زندگی رتبه بالایی دارند. این به شدت تحت تأثیر این واقعیت است که دانش‌آموزان فنلاندی تعادل سالمی بین زندگی در مدرسه و اوقات فراغت دارند.
در سال‌های اخیر، فنلاند نیز به عنوان شادترین کشور جهان شناخته شده است. بسیاری در این فکر هستند که فنلاند چرا و چگونه شادترین کشور جهان است؟ به نظر می‌رسد این امر ارتباط زیادی با آموزش و شرایط تحصیل در مدارس فنلاند دارد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: 02177361009 تماس حاصل فرمایید.

اخبار استاد سلام رو دنبال کنید و در صفحه اینستاگرام ما عضو بشید.
نغمه عقیلی

این سایت رو با هدف تسهیل روابط بین معلم و شاگرد درستش کردم ، نرم افزار خواندم و به خاطر پیشرفت خودم و سایت، mba هم خواندم ولی تجربه روابط دوستانه با استاد و شاگردهای سایت خیلی درس های بزرگتری بهم داد، همیشه در حال یادگیری ام با شما
امتیاز شما به این مطلب
هنوز امتیازی ثبت نشده است
نظرات
ثبت نظر جدید
هنوز نظری ثبت نشده است.
تماس با ما
تماس از طریق تلگرام تماس از طریق واتس آپ
استاد سلام
Ostad salam online school