تعداد بازدید:394

شرایط ویژه اقامت و تحصیل رایگان 2022 در مدارس فنلاند

تحصیل در فنلاند

 • مهاجرت به فنلاند و ادامه تحصیل رایگان فنی‌حرفه‌ای رشته‌ی بهیاری(پرستاری):


تحصیل در فنلاند
بالا بودن اهمیت بخش مراقبت‌های بهداشتی و جذب نیروی کار جوان در این کشور، سبب شده تا سعی اقدام به جذب نیروی محصل برای رشته پرستاری، فنی‌حرفه‌ای و ایجاد شرایط مناسب برای ادامه تحصیل و ورود آن‌ها به بازار کار پس اتمام دوره تحصیلی کنند.
همان‌طور که گفته شد، فنلاند دارای بهترین سیستم آموزشی در جهان است و بسیاری از دانشجویانِ بین‌المللی توانسته‌اند تحصیلات عالی رتبه در فنلاند را تجربه کنند اما متاسفانه در ایران به‌علت نبود تیم‌های مهاجرتی معتبر و با تجربه، برای جلب اعتماد و آگاه‌سازی خانواده‌ها از این پروژه تاثیرگذار و آینده‌ساز، تا به امروز تنها تعداد اندکی از دانش‌آموزان موفق به مهاجرت تحصیلی تجربه‌ی تحصیل در مدارس فنی‌حرفه‌ای فنلاند را داشته‌اند.
از این رو تیم در حال حاضر حرفه پرستاری-بهیاری برای دانش‌آموزان ایرانی در مدرسه‌ای با بیش از ۱۰۰۰ دانش‌آموز در سال فراهم شده تا درصورت داشتن شرایط لازم و تمایل وارد این برنامه شده و آینده بهتری برای زندگی و شغل خود در سرزمین بابانوئل رقم بزنند.
از این‌رو تیم فنلاندکیو با همکاری وبسایت آموزشی استاد سلام این امکان را برای تحصیل در رشته‌های تجربی را برای متقاضیان این رشته پر درآمد، فراهم کرده تا علاوه بر تحصیل رایگان در مدارس فنی‌حرفه‌ای معتبر فنلاند و کسب مهارت‌های لازم در رشته‌ی پرستاری، آینده شغلی خود را تضمین کنند. 
درهنگام تحصیل در مدارس فنی‌حرفه‌ای شما این امکان را خواهید داشت تا همان سال دوم شروع به‌کار کرده و در حین تحصیل، کسب درآمد کنید.و از مزایای دانش‌آموزی نیز مثل محل اقامت و ناهار رایگان بهره‌مند شوید. 
علاوه بر آن بسیاری از مدارس فنی‌حرفه‌ای طرف قرارداد تیم فنلاندکیو این تضمین را به شما می‌دهند تا بعد از فارغ‌التحصیلی، در صورت تمایل بتوانید به‌صورت مستقیم برای ادامه تحصیل وارد دانشگاه‌های طرف قرارداد ما شوید. 
جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: 02177361009 تماس حاصل فرمایید.

 • شرایط و مزایای تحصیل رایگان فنی‌حرفه‌ای رشته‌ی بهیاری(پرستاری)

*از دبیرستان تا دکترا هزینه تحصیل شما صفر تومان خواهد بود.*
مخاطبین ما: دانش‌آموزان 11 سال به بالا در فنی‌حرفه‌ای و دانش‌آموزانی که قصد ورود به رشته تجربی را دارند است.
مدت فارغ التحصیلی: مدت زمان فارغ‌التحصیلی در رشته‌ی بهیاری بین ۲ تا ۴ سال
نوع ویزا و اقامت: ویزای مهاجرت تحصیلی و اقامت رایگان
مهارت مورد نیاز زبان: داشتن مهارت لیسنینگ و اسپیکینگ در حد عادی، زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط با مدرس و شرکت در کلاس آموزش زبان فنلاندی. اگر هنوز به زبان انگلیسی تسلط لازم را ندارید، با گرفتن یک معلم خصوصی آنلاین زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.
تحصیل در مدارس فنی‌حرفه‌ای: رایگان
هزینه تحصیل و ناهار: رایگان
خدمات پزشکی:‌ رایگان
مشاور روانشناس:‌ رایگان
مقاطع مجاز تحصیلی : امکان تحصیل رایگان تا مقطع دکترا
بهترین آینده و بازده در سرمایه‌گذاری 
شروع دوره از اول هر هفته!
انجام مصاحبه‌ها : هر هفته یک مصاحبه
اعلام متقاضیان منتخب : تا قبل از دوشنبه هفته بعد
شروع کلاس‌ها : در صورت قبولی، ثبت‌نام و پرداخت، از هفته بعد از مصاحبه
شروع مدارس فنلاند : پائیز سال بعد
ما در فنلاندکیو با کمک یک تیم حرفه‌ای در ایران و فنلاند، به شما این فرصت را می‌دهیم که وارد بهترین مدارس فنی‌حرفه‌ای و دبیرستان‌های جهان در فنلاند شوید.
همین حالا شروع کنید


درخواست مشاوره


 • چرا تحصیل رایگان فنی‌حرفه‌ای برای ورود به رشته‌ی بهیاری(پرستاری) در فنلاند اهمیت دارد؟

تحصیل در فنلاند

بر اساس اعلام آمار رسمی کشور فنلاند نیروی کار و جمعیت جوان این کشور به زودی به مرز بازنشستگی و اتمام کار حرفه‌ای خود خواهد رسید، از این رو جذب نیروی تحصیل‌کرده و جوان برای کشور فنلاند بسیار مهم است تا جایی‌که بخش بزرگی از سرمایه‌گذاری‌های کشور فنلاند شامل پرورش و جذب نیروی کار تحصیل‌کرده و ورود آن‌ها به بازار کار این کشور می‌باشد.
خدمات بهداشتی و درمانی در فنلاند از استاندارد بالایی برخوردار است، به‌همین ترتیب آموزش پرستار نیز دارای سطح بالایی است، بهداشت و درمان یکی از بخش‌هایی است که تقاضا بیش‌تر از عرضه است، پرستاران در فنلاند ماهانه به‌طور متوسط ۳۰۰۰ یورو درآمد کسب می‌کنند.
در فنلاند لیسانس مراقبت‌های بهداشتی همان پرستاری است. تحصیل برای تبدیل شدن به‌یک پرستار ثبت شده معمولاً 3 تا 5 سال طول می‌کشد. هم‌چنین مدارک پرستار ماما، پیراپزشک و بهداشت عمومی شامل مدارک لازم پرستاری هستند. تحصیل در یک پرستار پیراپزشک یا بهداشت عمومی 4 سال به‌طول می‌انجامد. آموزش پرستاری فرصت‌های شغلی عالی در فنلاند و خارج از کشور را ایجاد می‌کند. در حال حاضر در فنلاند کمبود پرستار وجود دارد و مشاغل زیادی برای این رشته در دسترس است. 
در این کشور، شما باید مجوز تمرین به‌عنوان یک پرستار را داشته باشید. اگر در فنلاند تحصیل کنید، این مجوز را دریافت خواهید کرد.
اما اگر در کشور دیگری در رشته پرستاری تحصیل‌ کرده‌اید، برای دریافت مجوز باید از طریق سازمان نظارت بر امور بهداشت و سلامت (والویرا) اقدام کنید. شما به‌عنوان یک پرستار می‌توانید در بخش بیمارستان، کلینیک سرپایی یا جراحی کار کنید. شغل شما هم‌چنین ممکن است در مراقبت‌های بهداشتی در خانه، پذیرش پرستار، مکان‌های مختلف توان بخشی، خانه‌های مراقبت یا مراکز درمانی باشد. پرستاران در فنلاند ماهانه به‌طور متوسط 3000 یورو درآمد کسب می‌کنند.

 • مزایای کشور فنلاند برای مهاجرت:

در دنیا بسیاری از افراد بنابه دلایل مختلفی به صورت اختیاری یا اجباری به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند. 
هنگامی‌که شما قصد مهاجرت به یک کشور را دارید، باید موارد زیادی را بررسی کنید. شرایط زندگی و کار در هر کشور با سایر کشورها متفاوت است. به‌همین دلیل لازم است تا قبل از اخذ ویزا و اقامت، اطلاعات خود را در مورد کشور مقصد تکمیل نمایید.
فنلاند به‌عنوان یکی از کشورهای درحال توسعه شمال اروپا به‌شمار می‌رود. در سرتاسر جهان متقاضیان بسیاری درخواست زندگی در فنلاند را دارند و علت آن بهره‌مندی از زندگی باکیفیت بالا می‌باشد. کیفیت زندگی در فنلاند در سطح بالایی قرار دارد.
افراد بسیاری متقاضی مهاجرت به فنلاند هستند. مزایای زندگی در فنلاند موجب شده تا هرساله اشخاص زیادی از کشورهای مختلف این کشور را برای مهاجرت انتخاب نمایند.


تحصیل در فنلاند
 

 • بررسی شرایط زندگی در فنلاند برای مهاجرت تحصیلی:

این کشور عضو شینگن، همان‌طور که گفتیم از سیستم رفاه اجتماعی مناسبی برخوردار است. هم‌چنین در فرهنگ آن‌ها تبیعض قائل شدن به‌رنگ و لهجه‌ی افراد، حرکتی زشت و ناپسند شناخته می‌شود. به‌همین دلیل کاریابی در این کشور می‌تواند آسان‌تر به‌نظر برسد. 
فنلاند کشوری آرام و امن است، امنیت اقتصادی و اجتماعی در این کشور موج می‌زند. در نتیجه بابت امنیت شغلی و زندگی در فنلاند، هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشید. 
مردم کشور فنلاند بسیار تابع قوانین هستند. متناسب بودن درآمد و هزینه زندگی در این کشور سبب شده تا میزان دزدی به حداقل خود برسد.

 • بررسی آب‌و هوای فنلاند برای مهاجرت:

زمستان‌های این کشور بسیار سرد است اما در فصل بهار و تابستان افراد می‌توانند با آب‌و هوایی مطلوب مواجه شوند. فنلاند در پیمان شینگن نیز عضویت دارد که این موضوع سبب شده شهروندان این کشور بدون نیاز به دریافت ویزای مجدد امکان سفر به دیگر کشورهای عضو شینگن را داشته باشند.

 • فرهنگ و آداب فنلاند:

فرهنگ و آداب و رسومی که در کشور فنلاند وجود دارد از دیگر مزایای زندگی در آن محسوب می‌شود. پائین بودن آمار جرم و جنایت در فنلاند نیز یکی‌دیگر از مزایای آن بوده که موجب شده این کشور از امنیت بالایی در سطح بین‌المللی برخوردار باشد.

 • عوامل موثر در پیشرفت اقتصاد کشور فنلاند:

     1. استمرار نهادی (به معنای اعتبار بالای نهادهایی چون قانون، پول و انسجام اداری می‌باشد.)
     2. تجارت آزاد و بین‌المللی در فنلاند که به‌صورت سنتی کار واردات کرده و مشتاق به افزایش اقتصاد در بازارهای بین‌المللی می‌باشد.
     3. همسایه بودن با کشور روسیه که برای کشور فنلاند، هم یک تهدید و هم یک فرصت عالی به‌شمار می‌آید. روسیه از بزرگ‌ترین شرکای تجاری فنلاند می‌باشد که کمک زیادی به وضعیت اقتصادی این کشور کرده‌است.
     4. سرمایه‌گذاری برای نیروی کار تحصیل‌کرده.
     5. سرمایه‌گذاری در امر تحقیق و توسعه.
     6. سرمایه‌گذاری برای جذب نیروی خارجی.
     7. تامین مالی بودجه عمومی حساب‌های جاری در حال رشد.
     8. داشتن یک فضای مناسب برای تبادل‌نظر در سطح جامعه که به‌خصوص در میان اتحادیه‌های کارگری و سازمان‌های کارگری این امر نهادینه شده‌است.
     9. کم بودن شاخص فساد اقتصادی نیز سبب شده در سال‌های اخیر وضعیت اقتصادی این کشور گسترش داشته باشد. فنلاند به‌عنوان کشور نمونه در امر کم‌ترین فساد اقتصادی معرفی شده‌است.

 

 • بررسی مشاغل در فنلاند برای مهاجرت:

وجود مشاغل متنوع در فنلاند یکی از مزایای زندگی در آن به‌شمار می‌رود که افراد بسیاری را از کشورهای مختلف به‌سمت این کشور اروپایی می‌کشاند.
تنوع شغلی در فنلاند به‌اندازه‌ای بالا است که هیچ‌یک از شهروندان این کشور بیکار نیستند. بسیاری از مهاجران فنلاند را برای آغاز کسب و کاری جدید درنظر می‌گیرند که باید بگوئیم از این نظر نیز فنلاند گزینه‌ای بسیار ایده‌آل و مناسب به‌نظر می‌رسد. تمام افرادی که به‌کار در فنلاند مشغول هستند حقوق خوبی را دریافت کرده و می‌توانند زندگی خوب و راحتی را داشته باشند.
کشور فنلاند هر سال لیست شغل‌های مورد نیاز خود را اعلام می‌کند. اگر پذیرش شوید، حقوقی معادل یک شهروند فنلاندی دریافت خواهید نمود. درآمد حاصل از این‌کار در فنلاند نسبت‌به ایران 29 درصد بیش‌تر است.

 

 • زبان فنلاندی:

آموزش‌ها در دانشگاه به زبان‌های فنلاندی، سوئدی و انگلیسی برنامه‌ریزی شده‌است، منتها پیشنهاد می‌کنیم برای آن‌که بتوانید زندگی روزمره خود را به‌راحتی بگذرانید، یادگیری زبان فنلاندی را آغاز کنید.
برای مهاجرت تحصیلی شما نیاز به گرفتن مدرک ندارید و فقط کافیست، سطوح A1 و A2 که آشنایی به مسایل پایه زبان است را بگذرانید.

   

 • چرا مهاجرت تحصیلی به فنلاند:

سیستم آموزشی فنلاند رتبه‌ی اول پیشرفته‌ترین و موفق‌ترین سیستم آموزش و رتبه‌ی دوم بالاترین عملکرد تحصیلی در بین کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه‌ای در مدارس دولتی است. به‌همین دلیل مورد توجه بسیاری از افراد در سراسر جهان قرار گرفته‌است. وجود مدارس بین‌المللی، یکی از مزایای عالی این کشور برای دانش‌آموزان می‌باشد.
اگر برای تحصیل، قصد زندگی در فنلاند را دارید، تحصیل در مدرسه فنی حرفه‌ای برای شما رایگان است. 
برخی از افراد برای این‌که بتوانند تحصیلات خود را در دانشگاه‌های اروپایی ادامه داده و شرایط شغلی آینده خود را بهتر کنند، فنلاند را به‌عنوان مقصد تحصیلی انتخاب می‌نمایند که گزینه‌ی خوبی برای دریافت اقامت می‌باشد. مدارک صادر شده از دانشگاه‌های فنلاند در سراسر دنیا بسیار معتبر است که سبب تضمین آینده شغلی افراد می‌گردد.

 هم‌اکنون دولت فنلاند شرایطی را برای دانش‌آموزان فراهم کرده که درصورت داشتن شرایط لازم می‌توانند تحصیلات خود را به‌صورت رایگان ادامه دهند. 
اما باید زبان فنلاندی را یاد بگیرید، تا در مدرسه فنلاندی خوبی که انتخاب می‌کنید به‌راحتی درس بخوانید و بعد از اتمام فنی‌حرفه‌ای مستقیم وارد دانشگاه رایگان برای رشته‌های شاخه تجربی و پزشکی شوید. 
شما فقط لازم است هزینه‌ی خورد و خوراک و خانه خود را فراهم کنید. در خانه‌های دانش‌آموزی همه‌ی امکانات برای شما فراهم است.
مسائل روانشناسی و پزشکی تدارک دیده شده است. اتاق کاملن مستقل دارید، آشپزخانه و سرویس و هال مشترک هست. رفت و آمد شما کنترل می‌شود و خانواده هر سال می‌تواند به دیدن شما بیاید و هم‌چنین شما می‌توانید در تعطیلات سری به ایران و خانواده بزنید. 

مراحل تحصیلی را که از مسیر بالا طی کنید تا دکتری و پزشکی می‌توانید جلو روید. در همان ابتدای تمام شدن تحصیل فنی‌حرفه‌ای می‌توانید کار کنید و مخارج خود را با شغلتان تامین نمایید.
دکتری در فنلاند 4 ساله می‌باشد.
به‌صورت رایگان هم کلاس زبان فنلاندی برای شما برگزار خواهند شد و اگر در کلاس‌ها شرکت کنید به‌هر اندازه که زبان یاد می‌گیرید از شهریه سال‌های بعدی شما کسر می‌گردد و بورس دریافت می‌کنید.
نکته مثبت در مورد فنلاند آن‌است که در این کشور بر خلاف بسیاری از کشورها تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی امکان‌پذیر است. بنابراین می‌توانید مدرک معتبر از دانشگاه‌های فنلاند دریافت کرده و آینده شغلی خود را تضمین کنید.

بررسی برترین دانشگاه‌های فنلاند با شاخص‌های جهانی در جدول زیر :
 1.  تکنولوژی و فن‌آموری در آموزش : THE 
 2. استاندارد کیفیت وکیفیت خدمات  Qualitätssicherung QS : QS
 3. رتبه‌بندی علمی دانشگاه‌های جهان  Academic Ranking of World Universities   :ARWU

تحصیل در فنلاند

 

 • مشاغل و رشته‌های پولساز مورد نیاز فنلاند در سال ۲۰۲۱:


تحصیل در فنلاند

در پایان ژانویه سال ۲۰۲۱، - ۹،۶۷۷ جای خالی به دفتر TE در هلسینکی گزارش شده است که به‌معنای افت ۲۴ درصدی نسبت‌به سال قبل است، تعداد جای خالی شغل در وانتا ۲۳٪ و در اسپو ۲۰٪ کاهش یافته است و در هلسینکی، بیش‌تر مشاغل برای پرستاران و جامعه پرستاران، نگهبانان امنیتی، باغبانان ( مشاغل تابستانی )، فروشندگان، کارگران نگه‌داری املاک و طیف گسترده‌ای از متخصصان ساخت و ساز در دسترس است و در سطح ملی، ۷ درصد شغل کم‌تری نسبت به‌یک سال قبل وجود دارد.
رشته پزشکی از مشاغل و رشته‌های پولساز در فنلاند بوده و کسانی که می‌خواهند بعد از فارغ‌التحصیلی در این کشور مشغول به‌کار شوند، در صورتی‌که مدرک تحصیلی خود را در این کشور اخذ نکرده باشند باید برای کار در این کشور شرایط خاصی را پشت‌سر بگذرانند. 

به‌طور کلی برای تمام شهروندان غیر فنلاندی باید تحصیلات خود را مورد ارزیابی قرار دهند اولین قدم برای دستیابی به مجوز، ارزیابی، تحصیلی است که در خارج از کشور گذرانده شده‌است. 
بخش‌های آموزشی، مددکاری اجتماعی و مشاوره و امور بازرگانی و اداری نیز از کمبودهایی رنج می‌برند.
در بخش مراقبت‌های بهداشتی که نقش‌هایی مانند پزشک، دندانپزشک و گفتاردرمانی را تحت پوشش قرار می‌دهد، تقاضای بسیار زیادی برای پرستاران واجد شرایط وجود دارد.

بنابراین اگر به‌دنبال گزینه‌ای برای کار یا تحصیل در خارج از کشور هستید، باید فنلاند را در نظر بگیرید و چنان‌چه صلاحیت داشته باشید، کارفرمایان فنلاندی شما را بسیار مورد توجه قرار می‌دهند.
 حقوق مشاغل در فنلاند برای این بخش شغلی ماهانه از 9،420 تا 26،300 یورو می‌باشد و از گروه بهترین مشاغل در فنلاند هستند. 

مشاغل مورد نیاز فنلاند در سال ۲۰۲۱  که مرتبط با اداره نظارت بر امور بهداشت و سلامت فنلاند هستند را می‌توان به‌صورت زیر لیست کرد:

 • کاردانی پرستاری
 • حرفه مددکاری اجتماعی و مشاوره
 • شنوایی‌شناس و گفتاردرمانگر
 • پزشکان عمومی
 • مربیان مهد‌کودک
 • دستیارهای مراقبت‌های بهداشتی
 • پزشکان متخصص
 • روانشناسان
 • معلمان نیازهای ویژه
 • دندانپزشکان
 • تکنسین‌های آزمایشگاهی پزشکی و آسیب‌شناسی
 • کارگران مراقبت شخصی در منزل
 • تماس با فروشندگان مرکز
 • برنامه‌نویسان
 • توسعه‌دهندگان نرم‌افزار

چنان‌چه در خصوص مهاجرت تحصیلی به فنلاند سوالی داشته باشید می‌توانید با کارشناسان متخصص تیم فنلاندکیو و شماره تلفن: 02177361009 تماس حاصل فرموده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره‌مند شوید. علاوه بر‌این، امکان ارتباط با موسسه از طریق پر کردن فرم تماس نیز برای شما عزیزان امکان‌پذیر می‌باشد.

صفا شیخ

امتیاز شما به این مطلب
امتیاز 3.86 از 7 رای
نظرات
ثبت نظر جدید
هنوز نظری ثبت نشده است.
تماس با ما
تماس از طریق تلگرام تماس از طریق واتس آپ
استاد سلام
Ostad salam online school