تاریخ انتشار:1399/06/10 06:13 تعداد بازدید:162

مهلت معرفی مشمولان

کنکور99 هم با حضور یک میلیون و چهارصد هزار شرکت کننده به پایان رسید و هر آنچه که دیده شد اضطراب و نگرانی داوطلبان از شیوع بیماری کرونا و و تاثیر آن بر سلامت روان خانواده ها و داوطلبان کنکوری بود.
امید داریم کنکور 1400 در فضایی به دور از هرگونه بیماری و با آرامش بیشتری برگزار شود و خاطره تلخ این روزها را با خودش ببرد.
در این میان گروهی از داوطلبان بیشترین اضطراب را متحمل شدند. گروه داوطلبان پسر که اگر امسال در کنکور قبول نشوند مشمول خدمت سربازی خواهند شد.
این درحالی است که دانش آموزان دختر می توانند به مراتب در سال های بیشتری در رقابت کنکور حاضر شوند.
برای دریافت کلید سوالات کنکور 99 در اینجاهمراه ما باشید.

بر همین اساس به نقل از سازمان وظیفه عمومی ناجا :
سردار" تقی مهری " ، ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اظهار کرد : مشمولان فارغ التحصیل دیپلم سال 98 که در کنکور سراسری سال 99 شرکت کرده اند به منظور رفع مشکل این عزیزان مهلت معرفی آنان را تا 31 شهریورماه اعلام کرد و مشمولان می بایست در مهلت مقرر نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام نمایند.وی ادامه داد: مهلت مذکور صرفاً به جهت ثبت درخواست ها در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +10 ) می باشد و زمان اعزام به خدمت این عزیزان در ماه های آتی مشخص می شود.
این مقام ارشد انتظامی افزود: مشمولان تا فرارسیدن زمان اعزام به خدمت خود فرصت انتخاب رشته و در صورت فراهم شدن شرایط توسط سازمان سنجش امکان ثبت نام بدون دغدغه در دانشگاه را دارند.
سردار مهری خاطرنشان کرد: ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان وظیفه عمومی ناجا به منظور مساعدت و تعیین تکلیف این مشمولان منتظر اعلام نتایج و برنامه زمان بندی انتخاب رشته، ثبت نام و زمان دقیق شروع به تحصیل این عزیزان از سوی سازمان سنجش و وزارتخانه های علوم و بهداشت است که به محض تعیین موارد مذکور، سازمان وظیفه عمومی ناجا، ضوابط مربوط به این عزیزان را به زودی اعلام می کند.
رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: در صورت عدم اعلام برنامه زمان بندی مناسب از سوی سازمان سنجش و وزارتخانه های مذکور و نیز شروع به تحصیل این عزیزان در ترم دوم، اعزام مشمولان در نزدیک ترین ماه انجام تا آنها بتوانند دوره آموزشی خود را در نیروهای مسلح گذرانده و در صورت تمایل در بهمن ماه از خدمت ترخیص می شوند.
این مقام ارشد انتظامی بیان داشت: مشمولان دارای برگ آماده به خدمت می بایست در تاریخ های تعیین شده به خدمت سربازی اعزام شوند و در صورت قبولی در مقاطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر از خدمت ترخیص و از معافیت تحصیلی برخوردار می شوند، مشمولانی که نسبت به معرفی خود در موعدهای مقرر اقدام نکنند مشمول غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نیستند.

برای ادامه مطلب در اینجا میتوانید همراه ما باشید


الهام بهرامی

امتیاز شما به این مطلب
امتیاز 5 از 1 رای
نظرات
ثبت نظر جدید
هنوز نظری ثبت نشده است.
تماس با ما