کلاس دوره ی Revit Architecture و دوره اختصاصی دوره ی Revit Architecture در استادسلام

با کلاس دوره ی Revit Architecture و دوره دوره ی Revit Architecture آموزشی با ما همراه شوید

برگزار کننده: استاد فرشاد ارباب زمان ثبت نام: 1400/01/14 12:40 - 1400/01/30 20:29 زمان برگزاری: 1400/02/01 11:30 - 1400/04/10 13:00 روزهای برگزاری: روز و ساعت برگزاری با هنرجویان هماهنگ می شود هزینه دوره: 
1,200,000 تومان
ثبت نام
  • توضیحات دوره
  • سرفصل ها
  • نظرات
توضیحات دوره
نحوه برگزاری: آنلاین
حداقل تعداد شاگردان جهت برگزاری دوره 1 نفر می باشد و در صورت به حدنصاب نرسیدن نفرات، دوره برگزار نخواهد شد.
حداکثر تعداد شاگردان جهت برگزاری دوره 1 نفر می باشد.
دوره رویت معماری دوره ای از سطح مبتدی تا نیمه پیشرفته است. این دوره که به صورت آنلاین برگزار می شود موارد مختلفی از اصول سه بعدی سازی اطلاعات معماری ساختمان را طبق سرفصل ارائه شده مورد بررسی قرار می دهد.

اگر شما تا کنون با رویت کار نکرده اید یا آشنایی کمی با رویت دارید شاید این سوال برایتان پیش بیاید که: چرا رویت؟ برای پاسخ یکی از بهترین راه ها مقایسه ی توانایی نرم افزارهاست. تا کنون نرم افزار های متعددی برای شبیه سازی سه بعدی ساخته شده اند که دارای ویژگی ها متفاوتی هستند. از جمله اسکچاپ، رویت، راینو، تری دی مکس، بلندر و ...

 رویت قوی ترین نرم افزار موجود در حوزه ی ساختمان است و امکاناتی دارد که سایر نرم افزارهای مطرح دنیای شبیه سازی آن را ندارند.

برای درک بهتر نرم افزارها آنها را با هم مقایسه می کنیم.

رایج ترین نرم افزار در ایران نرم افزار اتوکد است. این نرم افزار مخصص طراحی صنعتی ساخته شده و مدتهاست که محیط سه بعدی آن منسوخ شده و در دنیا هیچ شرکتی از اتوکد سه بعدی استفاده نمی کند. اما اتوکد دو بعدی همچنان در شرکت های مرتبط با طراحی ساختمان به کار گرفته میشود. اتوکد دو بعدی نیز در دنیا در حال منسوخ شدن است و شاهد آن هستیم که کشورهای پیشرفته در صنعت ساختمان از جمله کانادا چند سال پیش مرگ اتوکد را جشن گرفتند و کاملا استفاده از اتوکد را کنار گذاشته اند.

نرم افزار بعدی نرم ابزار اسکچاپ است. این نرم افزار یکی از بی نظیر ترین نرم افزار ها در طراحی معماری و غیر معماری است. اما از تفکر بی آی ام پشتیبانی نمی کند. یادگیری اسکچاپ ساده، اما وسعت مطالب آن گسترده است. اسکچاپ به دلیل محدودیت هایی که دارند تنها در حوزه ی کانسپت پروژه مورد استفاده قرار می گیرد.

تری دی مکس یکی نرم افزارهای پرکاربرد در حوزه ی شبیه سازی است. این نرم افزار از ابتدا برای انیمیشن سازی طراحی شده و مدلینگ بسیار قدرتمندی دارد اما مدت زمان بسیار زیادی لازم است تا بتوانید بر مدلسازی آن مسلط شوید. پلاگین های تری دی مکس مثل وی ری، کرونا و آنریل انجین همه را شیفته خود کرده. اما فراموش نکنید که این پلاگین ها تنها برای ارائه ی پروژه استفاده میشوند و بحث مدلسازی پیچیده ی مکس را پوشش نمی دهند.

راینو یک نرم افزار پیشرفته برای طراحی صنعتی است این نرم افزار براساس محیط نربز طراحی شده و خلاف تری دی مکس منحنی های بسیار نرم و واقعی تولید می کند. راینو نیز مانند تمام نرم افزارهای شبیه سازی بر اساس تفکر BIM طراحی نشد است.

اما تفکر BIM چیست؟

بیم یا مدلسازی سه بعدی اطلاعات ساختمان تفکر روز دنیاست. این تفکر بر آن است تا تمام اطلاعات مثل اعداد و ارقام متره و برآورد، آنالیز نور و انرژی، متریال ها، لایه بندی ها، فاز بندی و زمانرندی پروژه و بسیاری از اطلاعات دیگر را به صورت سه بعدی به ذی نفعان، طراحان، پیمانکاران و مجریان پروژه به صورت یه کل واحد نمایش دهد‌. 

برای ساخت هر پروژه چندین نوع نقشه لازم است. از جمله نقشه های  نقشه های معماری، سازه، مکانیک، برق و تاسیسات. مهم ترین نکته پیش از اجرای هر طرح ساختمانی مطابقت داشتن نقشه ها با هم است. رویت این امکان را فراهم می کند.
علاوه بر تمام امکانات گفته شده این نرم افزار هزاران امکان دیگر را برای ما فراهم می کند. ما در این دوره سعی داریم مطابق با سرفصل، امکاناتی که Revit در حوزه ی معماری در اختیار ما قرار می دهد مهندسان و دانشجویان معماری قرار می دهد را آموزش دهیم وشما بر مطالبی یادمیگیرید به تسلط برسانیم.
سرفصل ها
Introduce
Uploading Template
2D Drawing
Modify
Walls
Section
Grid
Floor
Roof
Topo
 surface
Model in Place
Stair
Ramp
Annotation
Room and Area
Materials
Sun light setting
Camera
Rendering
Export
Sheet Design
Print
نظرات
ثبت نظر جدید
هنوز نظری ثبت نشده است.
تماس با ما
تماس از طریق تلگرام تماس از طریق واتس آپ